Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Zlaté písky, Bulharsko – fenomenální pláž se zlatým pokryvem

Právě Zlaté písky se považují za jedno z velmi známých letovisek. Ty zažívali svou slávu již v dobách socialismu, a nyní stále ještě lákají celou řadu turistů. Nutno však říci, že samotné hotely, služby a přístup k turistům se od té doby velmi výrazným způsobem změnil. Zlaté písky najdeme v takzvané Severní bulharské riviéře, a to cca. 17 kilometrů od města Varna, kde je také mezinárodní letiště, kde většina turistů mířících do této destinace nejčastěji přistává. Samotná délka letu trvá necelé 2 hodiny.

Nejenom zábava, ale i památky

Ačkoliv je letovisko Zlaté písky známé především pro své nádherné pláže a řadu zábavných míst, rozhodně nadchne i milovníky historie. Nachází se zde totiž celá řada zajímavých míst, která jsou spjata se zajímavou historií tohoto místa. Velmi zajímavý je jistě skalní klášter s názvem Aladža. Ten patří mezi několik výjimečných skalních klášterů v Bulharsku, a pochází pravděpodobně již z pátého století.

Zájezdy do Zlatých písků za zvýhodněné ceny zde >>

Nedaleko tohoto místa jsou však i skalní masivy s celou řadou jeskyní nebo katakomb. Zajímavá je však také takzvaná Fontána sedmipočetníků, které je však od Zlatých písků poměrně vzdálena, ale není problém se k ní dostat buď autobusy, nebo s využitím taxislužby. V samotném středisku lze potom narazit na několik kostelů, nebo starších domů se zajímavou architekturou. Stejně zajímavá je však i přírodní lokalita s názvem Hanučské lesy.

Pláže jasně dominují

Důvodem, proč se dané středisko jmenuje právě Zlaté písky, jsou jistě pláže. Ty totiž skutečně vypadají, jako by byly pokryty zlatem, a to vše díky jedinečnému jemnému písku. Jsou spojeny, takže tvoří jednu sedmikilometrovou, podél které se nachází nejenom samotné hotely, ale i příjemná plážová promenáda, která je ideální pro příjemné procházky. Samotné moře, které břehy této lokality omývá, je perfektně čisté a v hlavní sezoně příjemně teplé. Tomu napomáhají také vysoké teploty, a to hlavně v červenci a srpnu. Přesto však není problém užívat si vyšších teplot i na konci června, nebo začátku září. Navíc je celá lokalita známá svým velmi pozvolným vstupem do vody, a tak je ideální i pro menší děti.

Bohaté možnosti zábavy

Ve Zlatých píscích si budete jisti tím, že se rozhodně nudit nebudete. A to jak přes den, tak i v noci. Přes den se lze vydat například na místní tržiště, nebo využít nabídku sportovních aktivit, a to hlavně těch vodních. Kromě běžné jízdy na vodním skútru je k dispozici třeba jachting, nebo potápění. Stejně tak si lze užívat i v místním aquaparku, nebo být s dětmi na mnoha hřištích, které středisko nabízí.

Last-minute zájezdy Zlaté písky s all inclusive >>

Vyrazit lze však také na místní trhy, kde lze nakoupit nejenom čerstvé ovoce a zeleninu a seznámit se s místními prodejci, ale lze se poohlédnout i po zajímavých suvenýrech, a to v mnoha obchodech, které se v letovisku nacházejí. Všude je živo nejenom přes den, ale samozřejmě také v noci.

Bary, diskotéky i restaurace

Jakmile se setmí, můžete vyrazit do místních barů, a později i na některou z diskoték. Stejně tak může být zajímavá i návštěva restaurací, kde lze ochutnat typickou bulharskou kuchyni. Jednou z takových je třeba Magdalena. Během letního období samotná lokalita nabízí i bohatý kulturní program také v podobě různých představení, hudebních festivalů, nebo i folklorních večerů.

Moderní a kvalitní hotely

Samozřejmě doba, kdy letovisko jezdili obdivovat lidé z Československa, je již dávno pryč. A ačkoliv lze často pozorovat pozůstatky této doby, vše se velmi rychle modernizuje, a tak se lze již ubytovat v nových, nebo zrekonstruovaných hotelech, které kvalitou ubytování i službami rozhodně nadchnou i náročnějšího klienta.

Mezi ty nejznámější se řadí hotel Elena, Čajka, Sofia, Zdravets, Vezhen, Luna a Akatsia.

Zlaté písky, Bulharsko – fenomenální pláž se zlatým pokryvem
5, hlasů: 1
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *