Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Carevo – kouzelná dovolená v Bulharsku

Carevo, nebo taktéž Tsarevo je jedno z menších bulharských městeček, které je však oblíbené díky svému rázu, a především díky svému poklidně plynoucímu životu. To samozřejmě neznamená, že by zde nebylo dbáno na požadavky klientů a kvalitu služeb. Pouze vše není tak hektické, jako ve větších střediscích typu Sozopol, nebo Zlaté písky. To vše se tak projevuje na celkově modernějším rázu města, a také na zvyšování – se počtu klientů, kteří Carevo navštíví.

Carevo je vyhledáváno i v období mimo sezonu

Na rozdíl od mnoha dalších letovisek mají klienti v tomto středisku jistotu, že se budou moci koupat i v období chladnějších měsíců, jelikož teplota vody je zde v porovnání s ostatními letovisky o něco teplejší. Například v září dosahuje teplota tamního moře okolo 22 stupňů Celsia, a teplota vzduchu je okolo 23 stupňů. Samozřejmě se jedná o průměrné teploty. Nejtepleji je však v oblasti o letních měsících, tedy především v červenci a srpnu, kdy jsou průměrné teploty 26 – 27 stupňů Celsia. Samozřejmostí jsou i kvalitně udržované pláže. Ty jsou pokryté jemným pískem. V letovisku jsou celkem dvě. Jejich výhodou je také poměrně dobrá poloha od centra, a několik hotelů v jejich těsné blízkosti.

Levné zájezdy a dovolená v oblasti Carevo – nyní od 5.980 Kč

Ani noční život není problém

A ačkoliv je Carevo především klidnější letovisko, rozhodně se nemusíte obávat, že byste se nudili. Je totiž možné vyrazit na procházku po hlavní promenádě, která je obklopena četnými kavárnami, bary, nebo restauracemi. Při této příležitosti lze některé z nich také navštívit, a to konkrétně Bistro Raia nebo restauraci s názvem Sofia. Zde si rozhodně přijdou na své vaše chuťové pohárky. A jelikož je Carevo přístavním městem, můžete si pochutnat třeba na čerstvých rybách.

Starší a novější tvář města

Lokalita, kde jsou umístěny hotely, pláže nebo přístav, se považují jako novější část města. To má však i svou historickou část, která nese i jiný název, a to Vasiliko. Tato část je totiž památka původní řecké osady, a tak lze spatřit i řadu zajímavých staveb, které se k tomu období vážou. Jak už je v Bulharsku zvykem, vše doplňuje také několik kostelů. Mimo to lze vyrazit také k nedalekému pohoří Strandža, které je z Careva velmi dobře viditelné. Na své si tak ve městě přijde každý, a to jak milovník zábavy, tak i zajímavých míst.

Hotel HERMES – nejlevnější dovolená v Bulharsku zde!

Ubytování nabídnou hotely různých kategorií (hotel Hermes)

Samozřejmě na své si přijde jak ten, který vyhledává nižší ceny a nižší komfort, tak i nároční turisté hledající hotely se špičkovým servisem a luxusem. První skupina rozhodně nepohrdne ubytování v hotelu Hermes. Náročnější klienti mohou zvolit i čtyřhvězdičkový komplex hotelu Zebra, který v last-minute cenách nemusí znamenat vysoké ceny. Vzhledem k poloze městečka lze také počítat s o něco delší cestou, která však letecky trvá lehce přes 2 hodiny, což ale rozhodně není nic, co by vás mělo od cesty odrazovat.

Carevo – kouzelná dovolená v Bulharsku
3.3, hlasů: 8
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *