Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Albena, Bulharsko – luxusní letovisko za příjemné ceny

Středisko Albena dokáže spojit nádherné a dlouhé pláže, skvělou přírodu, dokonalé služby a vybavenost, co se nároků turistů týče. Letovisko rozhodně potěší svou polohou, jelikož se nachází pouze 30 kilometrů od letiště v hlavním městě Varna. Milovníci zajímavých míst mohou vyrazit i za historickými památkami, a to na hrad v městečku Obročiště, který pochází z osmanského období. Stejně tak mohou nadchnout i pozůstatky pevností a staveb z dob antiky, které jsou v nedalekém městečku Kranev. Samotná Albena z hlediska historického nabízí minimum památek, ale rozhodně to vynahrazuje svou přírodou.

Řada parků, nebo možností výletů do okolní přírody

Jsou to především četné lesy, které se nejenom v okolí, ale i v samotném středisku nacházejí. To samozřejmě směřovalo k vybudování velkého množství parků a dalších relaxačních zón. Nedaleko se však nachází také oblíbená přírodní rezervace Baltata, nebo botanická zahrada. To vše lze doplnit výletem na kole nebo na koních, a to do Baltatadenského lesa, kde se lze vydat po stezkách lemující řeku Batova, která touto oblastí protéká.

Zájezdy do Albeny s all-inclusive zde >>

Středisko uspokojí především náročnější klientelu

A pokud by mělo být středisko Albena něčím výjimečné, tak je to především luxusem a kvalitou nabízených služeb. Nutno sice počítat s vyšší cenou, ale na druhou stranu se takového komfortu jenom těžko dostane v ostatních bulharských destinacích. Celkový luxusní vzhled města dotváří i četné restaurace nebo obchody, či velké a na první pohled zajímavé hotelové komplexy. Mezi takové lze počítat jak Hotel Mura, tak Hotel Laguna Beach, nebo i komplex Elitsa a hotel Orchidea s velmi zajímavou architekturou. Mezi další hotely zařadíme Slavuna, Gergana, Laguna Mare, Kaliopa, a další penziony.

Ty nejoblíbenější hotely najdeme u místních pláží, a nejvíce jich je k dispozici u té hlavní, která se táhne téměř celým letoviskem. Ta vyniká především svou délkou, které činí téměř 7 kilometrů. Rozhodně však není malá ani její šířka, která je v některých místech až 300 metrů. Samozřejmostí je stejně jako u jiných pláží příjemný jemný písek, a řada aktivit, které lze kromě běžného osvěžení v čistém a hlavně moři provozovat. Ideální je moře v červenci a srpnu, kdy jeho teplota přesahuje 25 stupňů Celsia. V těchto měsících však trhají rekordy také teploty vzduchu a počty slunečních dnů.

Dovolená: Polopenze, plná penze nebo snídaně za super ceny >>

V Albeně se zároveň otevře zbrusu nový aquapark Aquamania. Prví otevírací den bude 1.července 2014.

Albena je i známým lázeňským letoviskem

Mimo pobytu v hotelu, na pláži nebo v parcích či promenádách je možné využít i některé z místních lázní. Albena rozhodně patří mezi nejznámější místo, které dokáže nabídnout léčivé přírodní prameny, které mají pozitivní vliv na řadu oblastí. Léčí především problémy s pohybovým aparátem, nebo i s nemocemi srdce, či jsou prospěšné i při dýchacích obtížích.

Kromě luxusu můžete poznat i místní folklor

A ačkoliv je Albena městem skutečného luxusu a dokonalé dovolené, v místních hospůdkách můžete často poznat i místní folklor, a to nejenom v podobě příjemných místních obyvatel, ale také místní chutná jídla, a to včetně rybích specialit. Jedny z takových restaurací nesou názvy Green Island a Poco Loco. A zájemci o další formy zábavy mohou navštěvovat i četné bary, popřípadě také diskotéky, kde je během letních sezon téměř každý den zcela plno.

Mimo to lze zajet i do nedalekého města Balčik, kde se nachází jeden z významných bulharských přístavů. Kromě prohlídky lodí je možné nasednout na jednu z několika výletních, a prohlédnout si celou lokalitu severní riviéry z mořské strany.

Albena, Bulharsko – luxusní letovisko za příjemné ceny
3.7, hlasů: 6
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *