Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Sozopol – historické místo s krásnými plážemi

Z hlediska návštěvnosti a oblíbenosti patří město Sozopol mezi jedno z těch, které by se daly zařadit mezi TOP 3. Město rozhodně potěší i svou příjemnou polohou, jelikož ho najdeme pouze 30 kilometrů od letiště v Burgasu, a tak lze transfer z letiště zvládnout do cca. 30 minut. Samotná doba letu poté netrvá déle než 2 hodiny. Samotný Sozopol měl však i svůj poměrně velký historický význam, jelikož tudy vedly důležité obchodní cesty. A to se podepsalo i na množství památek, a tak má město co nabídnout i těm, kteří nevyhledávají pouze odpočinek, hotely a pláže.

Nejstarší lokality najdeme na seznamu UNESCO

O skutečně velkém historickém významu svědčí i to, že ty nejstarší části Sozopolu, takzvané Staré město, najdeme na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Každý se tak může kochat příjemnými úzkými uličkami, které jsou lemovány velmi starými domy, ze kterých doslova dýchá minulý duch. Většina domů zde pochází z 18. a 19. Století, a jsou charakteristické vysutými patry, a kamennou podezdívkou. Samozřejmě ty nejsou to jediné, co bychom měli z hlediska památek vidět. Významnou stavbou je i kostel svaté Panny Marie, který pochází z 15. století. Ten doplňují i kostely sv. Zosima, nebo kostel sv. Cyrila a Metoděje. Ty pocházejí ze století devatenáctého.

Výhodné last minute zájezdy do Sozopolu zde >>

Turistické oblasti jsou na velmi vysoké úrovni

Samotná nejstarší část města však slouží výhradně k výpravám turistům, a rozhodně byste zde nenašli žádné rozsáhlé hotelové komplexy. Ty jsou však samozřejmostí v takzvaném novém Sozopolu, který je především velkou turistickou zónou. Zde se místo starých budov najdete hlavně hotely, které doplňují místní obchody, bary, diskotéky nebo restaurace. Vše je zasazeno do stráně, která je pro celý Sozopol typická, a míří samozřejmě dolů k samotným plážím a moři. I zde není o ubytovací kapacity a zábavu nouze. Rozhodně vás nezklame levnější hotel Royal Beach, kvalitní Arkutino Family Resort, nebo nad kamennou skálou se tyčící Hotel Coral. Mezi další hotely patří hotel Sunny, Laguna Beach, Selena, Briz a nespočet menších penzionů a bungalovů.

Dá se říci, že v novém Sozopolu je rušno od rána až do noci, a tak je ideálním místem pro všechny, kteří nemají rádi klidná a nudná letoviska. Kromě zábavy v místních podnicích je však možné i užít si procházky po promenádách, navštívit místní přístav, nebo využít různých hudebních koncertů, festivalů nebo divadelních představení, které se zde během léta konají. Odpočinout si však lze také třeba v centrálním parku, kde můžete vyhledat také místo s příjemným stínem. Tento doplňují další parky plné zeleně, které nabídnou typickou bulharskou floru, a to v podobě fíkovníků a cypřišů.

Sozopol: all inclusive, polopenze nebo snídaně? >>

Pláže nabídnou dokonalý komfort

Co však určuje oblíbenost každého letoviska, to jsou pláže. V Sozopolu leží hned dvě, a obě rozhodně mají co nabídnout turistům. Obě se nacházejí v blízkosti místního přístavu, a najdeme na nich velice příjemný jemný písek, a samozřejmě nádherně čisté a teplé moře. Do něho je velmi pozvolný přístup. Obě jsou poměrně dlouhé, přičemž jižní dosahuje délky zhruba dvou kilometrů. Kromě řady atrakcí a vodních sportů však nabídne i možnosti půjčit si potápěčskou výstroj a účastnit se místních kurzů.

Druhá pláž je naopak ideální pro všechny milovníky zábavy, a tak si lze užívat vodních sportů, her nebo i jízdě na vodním skútru. Mimo to je zde součástí pláže také oblíbený dlouhý tobogán, který zaručeně pobaví jak děti, tak i dospělé.

Sozopol – mapa

Mapa Sozopolu se nachází po pravé straně. Jak je vidět, mezi blízkými letovisky najdeme například Černomorec nebo Djuni.

Sozopol – historické místo s krásnými plážemi
4, hlasů: 1
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *