Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Svatý Konstantin / Sveti Konstantin i Elena – historické letovisko s mnoha názvy

Pokud chcete navštívit jednu z nejstarších lokalit, které na území Bulharska je, potom rozhodně zvolte právě Svatý Konstantin, nebo též nazývaný jako Sveti Konstantin i Elena. Toto místo bylo dříve pojmenováno jako Družba, což byly především lázně, které nabízeli minerální pramen. Ten má teplotu 46 stupňů Celsia a vyvěrá ze samotné země, a je tak k dispozici jak místním, tak turistům. Nyní je však letovisko pojmenováno jako Sveti Konstantin, a našli bychom ho velmi blízko Varny, kde je samotné letiště. Odtud je cesta k hotelu otázkou několika minut, přičemž doba letu trvá maximálně 2 hodiny. Kromě tohoto města jsou 7 kilometrů daleko i oblíbené Zlaté písky, které si svou slávu získali taktéž v historii.

Několik příjemných zátok s plážemi

Destinace Svatý Konstantin se od mnoha středisek liší především tím, že neobsahuje žádné dlouhé a široké pláže, ale naopak disponuje několika klidnými a oddělenými zátokami, kde se právě ony pláže nacházejí. Samozřejmě stejně jako ve většině jiných letovisek, i na nich najdeme příjemný písek, a moře rozhodně nadchne svou čistotou a nádhernou modrou barvou. Přímo u nich je poté vystavěna většina hotelů. Řada z nich v souvislosti se stářím letoviska prošla rekonstrukcí, a tak mohou nabídnout komfort i náročnějším turistům, kteří však hledají poněkud klidnější letovisko. Nejznámější hotel v této oblasti nese název Neptun.

Zájezdy do letoviska Svatý Konstantin za fajn ceny zde >>

Noční život v okolních městech

Kdo touží po nočním životu, ten bude mírně zklamán, jelikož kromě několika restaurací a možností procházek po místních promenádách toho Sveti Konstantin zase tolik nenabízí. Je však k dispozici pravidelná autobusová linka do zmíněných Zlatých písků či Varny, kde je živo skutečně do ranních hodin.

Svatý Konstantin naopak disponuje jak příjemnými místy na procházku, tak i řadou programů, které se zaměřují hlavně na folklor a poznání tamní kultury, jídla nebo zvyků. Podobné večery jsou v hlavní sezoně pořádány pod širým nebem, nebo v samotných restauracích.

Svatý Konstantin / Sveti Konstantin i Elena – historické letovisko s mnoha názvy
Ohodnoťte
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Jeden komentář k “Svatý Konstantin / Sveti Konstantin i Elena – historické letovisko s mnoha názvy

  • Dobrý den,chtěla bych se zeptat prosím, zda jsou nějaké obchody ve Svatém Konstantinu? A zda máte nějaké informace o hotelu Estreya Palace. Děkuji za případné odpovědi, Jana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *