Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Djuni – skvělá rodinná dovolená

Všichni turisté, kterým by přišel oblíbený Sozopol velmi živý a hlučný, mohou vyrazit pouze o 7 kilometrů dále na jih Bulharska, kde se nachází letovisko Djuni. To je považováno také za jedno z živějších a modernějších míst, ale vzhledem k jeho velikosti zde najde zajímavé lokality i ten, který hledá klidnější dovolenou.

Rozhodně však budete mít kam vyrazit, a to hlavně po přírodních krásách. Velmi romantickým místem je třeba zátoka Alepu, nedaleko které je také oblíbená mokřina a laguna, která je vyhledávána i místními rybáři. Tato oblast se v minulosti stala přírodní rezervací, a to díky výskytu jedinečných druhů ptáků.

Nádherné počasí po celý rok

Vzhledem k poloze lze v této lokalitě očekávat skutečně nádherné počasí, kdy převládají vysoké teploty a nádherné slunečné dny.  Ty samozřejmě vrcholí v období letních měsíců. Statistiky uvádějí, že pouze 100 dní v roce je takových, kdy není nádherně modrá obloha. Všichni turisté tak mají jistotu, že z hlediska počasí rozhodně zklamáni nebudou. Teploty se v období nejteplejších měsíců pohybují jasně přes 30 stupňů, a teplota moře stoupá k hodnotě 27 stupňů, kde se drží i začátkem měsíce září, který je též vhodným datem pro dovolenou v Djuni.

Levné zájezdy do Bulharska – letovisko Djuni >>

Nádherné pláže podél rozsáhlé zátoky

Tím hlavním, co turisté v této oblasti vyhledávají, jsou samozřejmě pláže. Ty lemují rozsáhlou zátoku, která nabídne nádherné čisté moře. Pro představu, celková délka všech dostupných pláží, které náleží k tomuto letovisku, přesahuje 4,5 kilometru. Jejich šířka často bývá i více než 100 metrů, tak bez problémů pojmou i větší množství turistů, kteří si chtějí krásy této zátoky i samotného města užít naplno. Často je lokalita vyhledávána především rodinami s těmi, kteří hledají kombinaci klidu, a zároveň příjemný ruch přímořského městečka.

Skvělé místo pro děti

A právě na rodiny s dětmi se rozhodlo samotné město, ale i řada hotelů cílit. V nich jsou tak k dispozici nejenom animační programy a minikluby, ale aktivity pro děti město doplňuje i četnými dětskými hřišti, které jsou všem volně přístupné. Navíc jsou k dispozici také četné dětské koutky, kde lze svého potomka nechat oddávat se hrám s ostatními, zatímco vy můžete vyrazit po zajímavostech tohoto města.

Sport i zábava

Kromě běžných aktivit, jako jsou trhy a četné obchody, lze zavítat také do místních restaurací s vynikající nabídkou místních specialit, nebo ryb. Vše doplňují také bary, kde lze ochutnat vynikající místní víno, nebo samozřejmě i kavárny. Skvělou možností jsou ale i toulky podél samotných pláží, nebo procházky v historickém centru, kde na vás čekají především úzké a velmi romantické uličky. A komu by toto množství zábavy nestačilo, zmíněných 7 kilometrů daleko je Sozopol, popřípadě další velké letovisko Burgas, které je vzdáleno 40 kilometrů.

Djuni – skvělá rodinná dovolená
5, hlasů: 1
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *