Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Ravda – malý bratr Nesebaru

Velmi malá vesnička Ravda získala svůj název podle nedalekého stejnojmenného mysu, který je i oblíbeným místem mnoha turistů. Jinak toho tato turistická oblast moc nenabízí. Naštěstí je v příjemné vzdálenosti, a to pouze 5 kilometrů lokalita Nessebar, která je však na samotné památky a zajímavá místa mnohem zajímavější.

Několik příjemných pláží

Lokalita Ravda však primárně cílí na ty, kteří vyhledávají raději odpočinek a příjemné počasí. A to skutečně dokáže nabídnout, a tak si lze užívat velmi horké červencové a srpnové dny, které jsou spojené i s velmi teplou mořskou vodou, která takto vydrží až do září. K dispozici je několik menších pláží, které omývá velmi čisté moře. Samozřejmostí na plážích jsou i různé vodní sporty či aktivity. Každá z pláží navíc nabídne velmi pozvolný vstup do vody, a je tak perfektním místem i pro rodiny s dětmi. Ty určitě ocení již zmíněný klidnější ráz městečka Ravda. Samozřejmě tomu odpovídají i případné ceny, a to jak samotného ubytování (třeba v hotelu Olymp, Bijou či Evridika), tak třeba i ceny za jídlo v restauraci. Také z toho důvodu je však lokalita vyhledávána i těmi, které často za srovnatelný komfort nechtějí platit více, jako v těch nejvyhlášenějších lokalitách, kterými je Slunečné pobřeží, Sozopol, nebo Zlaté písky.

Nejlevnější dovolená v oblasti Ravda s extra slevou >>

Zábava v nedalekém Nessebaru

Jak již bylo zmíněno, doslova na dohled se nachází středisko Nessebar, které už je co do obchodů, trhů, restaurací, barů a diskoték mnohem živější. Na jeho samotný okraj lze dojít i příjemnou procházkou. Mnohem lepší volbou je však využití velmi oblíbeného turistického vláčku, který mezi těmito středisky pravidelně jezdí. Stejně tak lze vyrazit i pravidelnou autobusovou linkou, která však pokračuje i dále, a to do střediska Slunečné pobřeží.

Hotely v těsné blízkosti pláží

Vzhledem k menšímu množství hotelů se tak téměř všechny nacházejí na samotných plážích, a tak i na nich dokážou poskytnout svůj kompletní servis. Čas však není nutné trávit pouze zde, jelikož ačkoliv je Ravda malé letovisko, nabízí poměrně velký aquapark, který navštěvují jak turisté, tak i místní, a to z poměrně širokého okolí. A to právě pro svou velkou plochu a počtem dostupných atrakcí. Počasí v Ravdě je již jen sladkou tečkou Vaší dovolené v Bulharsku.

Ravda – malý bratr Nesebaru
4.1, hlasů: 7
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *