Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Lozenec, Bulharsko – krásná okolní příroda

V oblasti, kde se nachází známé pohoří Strandža, je i několik turistických lokalit. Jednou z nich, která leží na samotném úpatí tohoto pohoří, je Lozenec. Ten je stejně jako 5 kilometrů vzdálený Kiten poměrně hojně navštěvovanou lokalitou. Samozřejmě z hlediska turistického ruchu na tom pravděpodobně nikdy nebude jako například lokalita Zlaté písky, ale rozhodně má turistům co nabídnout. Zvláště těm, kteří hledají klidnější dovolenou.

Řada přírodních krás v Lozenci

Vzhledem ke své velikosti neoplývá městečko nijak zvlášť zajímavými památkami. Za poznání tak stojí především historické centrum s těmi nejstaršími domy. Na druhou stranu však osloví malebná příroda, které se kolem městečka nachází. Té dominuje přírodní rezervace, která nese název Repotamo. Nádherné jsou však i jednotlivé zátoky, které se nacházejí v okolí, a ve kterých byly vybudovány pláže.

Na dovolenou za nízké ceny? Pak jedině Lozenec!

Určitě je však dobrou volbou také výlet do zmíněného pohoří, a to třeba na horských kolech, která si lze v lokalitě zapůjčit. Stejně tak zajímavé mohou být návštěvy také zdejších vinic, které s v okolí městečka rozkládají, a kde místní vinaři pěstují vynikající víno, které určitě stojí za to ochutnat.

Několik pláží v oblasti Lozenec

Na rozdíl od centrálních letovisek, kterými je třeba Primorsko, letovisko Lozenec nemá svou hlavní pláž. Má však několik příjemných a klidných zátok s menšími plážemi. Ty disponují nejenom velmi jemným pískem, ale i pozvolným vstupem do vody. Díky tomu je letovisko vhodné i pro rodiny s menšími dětmi. Tomu jsou přizpůsobeny také služby, kdy na většinu pláží dbá plavčík, který je připraven ihned zakročit. Voda je navíc v letních měsících příjemně teplá, a v kombinaci s počasím umožní koupat se určitě i během měsíce září.

Plná občanská vybavenost

Lokalita samozřejmě nabídne vše, co k bezproblémové a spokojené dovolené patří. Najdete zde jak několik menších restaurací a barů, tak i příjemné hotely, nebo malé penziony, které jsou taktéž vhodné pro ubytování. Ideální kombinací hotelu a příjemné restaurace je třeba Stará Kášča. Mezi další známé hotely patří jistě hotel Merlin či hotel Ativa, které mají velmi kvalitní recenze. Milovníci sportu zase mohou využívat místní tenisové kurty, plavecký bazén, nebo vodní sporty poskytované na vybraných plážích. Nutno však v lokalitě počítat s tím, že vás zde nečeká nijak bohatý noční život. Spíše můžete čekat klid, a například posezení v restauraci nad místní specialitou a sklenkou místního vína.

Lozenec, Bulharsko – krásná okolní příroda
Ohodnoťte
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *