Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Obzor, Bulharsko – historie, dlouhé pláže a slunečné počasí

V lokalitě takzvané Staré Planiny, tedy v lokalitě Balkánského prstence se nachází přímořské letovisko, které nese název Obzor. To je určitě zajímavé nejenom svým poměrně vzrůstajícím cestovním ruchem, ale i přírodou, které se v jeho okolí nachází. Konkrétně bychom toto město našli asi 60 kilometrů od hlavního města Varna, a to směrem na jih.

Bohatá historie města Obzor

Jako jedno z mála měst v BulharskuObzor poměrně bohatou, a tím samozřejmě také zajímavou historii. V minulosti bylo nazýváno též jako Heliopolis, neboli Slunečníé město. To především díky svému počasí a podnebí, kdy zde můžeme narazit na opravdu velký počet jasných slunečních dnů. Těm poté odpovídají i teploty, a to nejenom vzduchu, ale také moře, kdy jasně dominuje červenec a srpen.

Dovolená a zájezdy do letoviska Obzor se slevou >>

Stejně tak však můžeme narazit i na celou řadu památek z tohoto období. Tou nejvyhledávanější je Římská pevnost, popřípadě další, které je nazývaná jako Kozyak. S tou se nese velmi zajímavá historie, jelikož během středověku byla zcela nedobytná. Mimo těchto míst však lze v Obzoru a okolí navštívit také zbytky hradeb, které zde postavili Římané, nebo nádherný Jupiterův chrám. Bohužel i z něho se již dochovali pouze pozůstatky.

Turistický ruch postupně vzkvétá

A ačkoliv dlouhou dobu bylo letovisko Obzor považováno za poměrně zanedbávané místo, v posledních letech si nachází srdce mnoha turistů. Ti oceňují nejenom zajímavou a nádhernou přírodu v okolí, ale i perfektně čisté pláže, příjemné a klidné zátoky a průzračně moře. Mimo to lze přírodu poznat i formou procházek po okolí, a to v kopcovitém horském terénu. Kromě několika menších pláží však Obzor nabídne jednu centrální, která je dlouhá 7 kilometrů a táhne se přes několik dalších lokalit. Na té čeká turisty nejenom jemný písek, ale celá řada různých aktivit, převážně potom zajímavých vodních sportů.

Příjemné procházky městem, i noční život

Celé město však doslova vybízí k tomu, abyste se mohli procházet po malebných historických uličkách a promenádách, či abyste zabrousili do některého z obchůdků se suvenýry, či pro Bulharsko typickými výrobky. Tradice však můžete poznat i v podobě jídel, a to v několika místních restauracích. A jak už to u přímořského města bývá, hlavní roli zde hrají čerstvé ryby, a to v kombinaci se zeleninou. Jednou z takových restaurací je třeba Ráj Obzor, nebo i oblíbený Penzion Lotos. A díky tomu, že se cestovní ruch teprve rozvíjí, se dá počítat i s poměrně příznivými cenami.

Obzor, Bulharsko – historie, dlouhé pláže a slunečné počasí
3.1, hlasů: 11
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *