Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Bezpečnost v Bulharsku – je bezpečné?

Vzhledem k poloze kde tato země leží – a to na balkánském poloostrově, může být někdy Bulharsko považováno za neklidnou a mírně nebezpečnou zemi. Vše jsou však mýty, jelikož současné Bulharsko rozhodně žádné nebezpeční pro turisty neznamená. Zvláště potom, pokud se vydávají do některé z vyhlášených lokalit, které jsou jedny z nejbezpečnějších.

Pozor na drobné krádeže

Samozřejmě to neznamená, že by drobné riziko nehrozilo. Podobné však hrozí v každé zemi, a to včetně pražského metra. Tím nejčastějším problémem mohou být v Bulharsku drobné krádeže, především potom ty kapesní. Je tak dobré být stále na pozoru a dávat si na své cennosti pozor. Ideálním způsobem je mít o věcech přehled a rozhodně si nebrat veškeré úspory, pokud plánujeme procházku městem, nebo cestu na pláž. Nejčastěji můžete o své věci přijít například na plných tržištích, nebo v MHD.

Stejně tak může být problém i vykradené auto. Je pravdou, že místní zloději raději vyhledávají auta turistů. I zde platí, nedávat šanci a nenechávat některé věci například na sedačkách, či na palubní desce.

Bulharsko je bezpečné, ale také levné. Zájezdy zde >>

Časté nadsazování cen

Z hlediska bezpečnosti našich financí je určitě dobré dát si pozor také na podvodné nabídky, a to především z hlediska taxikářů, směnárníků, nebo různých barů. Ti totiž často za své služby požadují zcela jiné ceny, než jaké inzerují například na reklamních tabulích. Je proto vhodné vždy důkladně prověřit, zda cena bude skutečně taková, jaká je uvedena.

Není třeba bát se ani nemocí

S bezpečností jistě souvisí také případné nemoci. Do Bulharska, stejně jako do jakékoliv jiné evropské země se nedoporučuje žádné speciální očkování, a není známo, že by měli místní turisté jakékoliv zdravotní problémy, které by měli příznaky jakékoliv neznámé a nebezpečné nemoci. Ačkoliv mnozí tuto zemi považují stále ještě za nevyspělou lokalitu, rozhodně si můžete být jisti, že v turistických destinacích to již vypadá velmi klidně, čistě a bezpečně.

V případě jakýchkoliv problémů je nejlepší cestou volat místní policii. Ta je povinna zajistit vám i překladatele, díky kterému můžete jakoukoliv událost snadno oznámit. Kromě toho se doporučuje také obrátit se na místní velvyslanectví, které sídlí ve městě Sofia. Další velvyslanectví, které však funguje pouze během letní sezony, lze najít ve městě Burgas.

Bezpečnost v Bulharsku – je bezpečné?
2.7, hlasů: 7
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *