Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Teplota Černého moře v Bulharsku

Důvody, proč lidé Bulharsko navštěvují, jsou samozřejmě jasné. Jsou to především vodní radovánky, a to ve velmi čistém, a také příjemně teplém moři. Dalo by se totiž říci, že teplota moře může být skutečně velmi vysoká, a je to právě Černé moře, které může na vrcholech sezony dosahovat až 28 stupňů Celsia. Samozřejmě vždy záleží na konkrétní lokalitě a také na tom, jak je daný měsíc teplý, a jaké během něho spadne množství srážek. I to má totiž na celkovou teplotu vody velký vliv.

Nejteplejší v jižních oblastech

Samozřejmě teplejší vodu lze očekávat v oblasti takzvané jižní riviéry, kterou reprezentují střediska jako Sozopol, Nessebar, Primorsko, nebo řada dalších menších vesniček. V těchto střediscích lze očekávat teplotu vody, které v červenci a srpnu dosahuje teploty až 27 stupňů Celsia, přičemž průměrná hodnota se pohybuje okolo 25 stupňů. Teplá však začíná být i během měsíce června, kdy se pomalu ohřívá, a dosahuje tak průměrné teploty 21 – 22 stupňů.  Poměrně pomalu se však ochlazuje, a tak ještě v září není problém koupat se ve vodě, která má 24 stupňů, a v říjnu o další 4 stupně Celsia méně. O něco chladnější jsou měsíce březen, duben a květen, stejně tak jako říjen a listopad. Teplota moře je naštěstí o pár stupňů nižší než je tomu v Turecku, Egyptě či jižním Tunisku.
Nejlepší dovolená u moře v Bulharsku – skvělá cena >>

Severní lokality o stupeň chladnější

Nedá se samozřejmě říci, že by v severních lokalitách Bulharska byla voda o tolik chladnější. I ta si dokáže udržet poměrně dobrou teplotu, a tak destinace jako Svatý Konstantin, nebo oblíbené Zlaté písky, nabídnou v červenci 26 a v srpnu i 27 stupňů Celsia. Průměr je poté o 1 – 2 stupně nižší. A stejně jako v jižnějších destinacích, i zde není problém užívat si poměrně teplou vodu především v září, kdy má 22 – 23 stupňů Celsia. Na začátku sezony, a to v červnu zde však voda ještě nedosahuje nijak závratné teploty, a v průmětu má jenom 19 – 21 stupňů.

V ostatních měsících je voda velmi chladná

A ačkoliv bulharské počasí je poměrně příjemné, a to i v období jara a podzimu, nejsou tyto měsíce pro samotné koupání moc příjemné. V těchto měsících se totiž voda drží okolo 9 – 13 stupňů v severních oblastech, a podobně, maximálně o jeden stupeň, je voda teplejší na takzvané jižní riviéře. zimě poté klesá i na hranici 6 stupňů Celsia.

Teplota Černého moře v Bulharsku
4, hlasů: 4
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *