Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Sveti Vlas – idylické klidné letovisko v Bulharsku

Lokalita známá pod názvem Sveti Vlas má poměrně zajímavou historii, ale z hlediska turistického ruchu zcela jistě ještě čeká na dobu své největší slávy. Středisko Sveti Vlas najdeme zhruba 13 kilometrů od města Nessebar, který je známý jak mezi turisty, tak i mezi milovníky zajímavých památek. Dále je tato lokalita poměrně blízká Slunečnému pobřeží, ale i letišti v Burgasu.

Skvělé podmínky na dovolenou

Příjemné počasí v kombinaci s vlhčím mořským vzduchem jsou ideální pro každého, kdo si chce užít příjemnou dovolenou v prostředí, které rozhodně není tak přecpané a nečisté jako právě Slunečné pobřeží. Právě pro ty turisty nabídne Sveti Vlas příjemnou alternativu. Samozřejmě to znamená postupný zvýšený zájem, na který reagují nejenom hoteliéři. Možnosti ubytování totiž nabízí i řada soukromých, a to doslova rodinných penzionů, kde lze nasát neopakovatelnou atmosféru a také si užít vyhlášené pohostinnosti místních lidí. Mezi ty patří třeba příjemný hotýlek Serenity, nebo penzion Kolchida. K hotelům se řadí například Paradise Beach, hotel Sveti Vlas, Panorama nebo Serenity.

Poklidná dovolená v romantickém Sveti Vlas >>

Občanská vybavenost perfektně dostačuje

A ačkoliv se o středisku vyjadřujeme jako o jednom z menších, rozhodně z hlediska různých možností nákupů nebo trávení volného času vyhovuje. Lze najít několik obchůdků se suvenýry, typický trh, nebo i několik restaurací a barů. A pokud vás láká především historie, tou nejvýznamnější památkou, které tvoří dominantu města, je klášter Sv. Vlase. A právě podle něho dostalo celé městečko i celá lokalita své jméno.

V lokalitě najdeme několik menších pláží, a to nejenom písčitých, ale i těch s menšími oblázky. Ty jsou v Bulharsku poměrně raritou, ale na druhou stranu se právě ty mohou pyšnit mnohem čistší vodou. Ve všech případech čeká turisty pozvolný vstup do vody, a tak je středisko vhodné i pro rodiny s dětmi. Ty samozřejmě ocení i zmíněný klid a malý ruch.

Rozhodně si však lze užít i poměrně dost zábavy, a to například v podobě plážových sportů či atrakcí, jako je jízda na vodním skútru, na nafukovací gumě za motorovým člunem, nebo windsurfing a potápění.

Sveti Vlas – idylické klidné letovisko v Bulharsku
2.8, hlasů: 6
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *