Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Bulharsko – severní riviéra

Samotné Bulharsko se z hlediska geografické polohy svých nejvyhledávanějších oblastí dělí na takzvanou severní a jižní riviéru. A zatímco v té jižní dominují lokality jako Primorsko, Nesebar, nebo Slunečné pobřeží, severní riviéra se pyšní destinacemi jako Albena, Svatý Konstantin, nebo velmi oblíbené Zlaté písky, které byly známou destinací již za dob socialismu.

Samotná severní riviéra je ohraničena severní hranicí s Rumunskem, a ve své jižní části je dělícím bodem město Varna, které je samozřejmě hlavním bulharským městem. Na celém pobřeží této, tedy severní riviéry, se táhne Černé moře, a oblast nabídne dokonalé klimatické podmínky, ale také celou řadu zajímavých míst. Nejčastěji v podobě různých kostelů nebo historických staveb.

Přílety nejčastěji směřují do hlavní Bulharské metropole

Pokud plánujete tuto oblast navštívit, pravděpodobně čekejte let, který bude směřovat do hlavního města Varna. Doba letu bude trvat maximálně dvě hodiny, a odtud už vás čeká pouze transfer do vybrané oblasti. Ty jsou poměrně dobře dostupné. Například lokalita Albena je vzdálena pouze 30 kilometrů, Zlaté písky 20, a Svatý Konstantin jenom 10 kilometrů.

Všechny zájezdy do Severní riviéry za zvýhodněné ceny zde >>

Albena

Dominantou této oblasti je zcela jistě místní pláž, kterou mnozí považují za jednu z nejkrásnějších, a to nejenom v celém Bulharsku, ale doslova také v celé Evropě. Celé středisko je celkem moderní, a tak nabídne nové nebo zrekonstruované hotely, příjemné restaurace, několik barů, ale i diskotéky. Nutno říci, že v posledních letech zájem právě o tuto lokalitu poměrně stoupá.

Svatý Konstantin

Město, které je určitě vhodné pro všechny, kteří nechtějí trávit dlouhé hodiny transferem z letiště. A ačkoliv se jedná o menší středisko, rozhodně potěší i ty, kteří milují příjemné procházky, nakupování, nebo noční život. Lokalita Svatý Konstantin je však známá také pro své léčivé lázeňské prameny, které lze na několika místech osobně vyzkoušet. Především pomáhají na oblast pohybového ústrojí, ale i na nemoci srdce. Středisko také nabídne několik pláží, včetně té centrální, na které leží většina hotelů.

Zlaté Písky

Snad nejznámější lokalita v Bulharsku, kam jezdili lidé již před desítkami let jsou Zlaté písky. Nyní však byste toto centrum turismu jenom těžko poznali, jelikož průběžně prochází výraznější rekonstrukcí. Na druhou stranu stále zde lze najít takové hotely, které byly svou špičkou v dobách socialismu. Vše jde však velmi kupředu, a tak kromě pláže dlouhé 3,5 kilometru s jemným pískem lze navštívit také příjemné a moderní restaurace a bary, nebo lze trávit čas nakupováním v obchodech, na trzích, nebo u pouličních prodejců. A to jak ve dne, tak i večer, nebo často během noci.

Bulharsko – severní riviéra
Ohodnoťte
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *