Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Primorsko – nejžádanější destinace českých turistů

Tou pravděpodobně nejznámější lokalitou, které se v Bulharsku nachází, je určitě Primorsko. To je velmi oblíbenou destinací všech Čechů, kteří dovolenou v této zemi zvolí. A je to znát nejenom na každém kroku, kde se můžete s tuzemskými turisty potkat, ale také tím, že i řada místních umí poměrně dobře česky. Samotné Primorsko se nachází zhruba 20 kilometrů od města Sozopol, nebo 80 kilometrů od Nesebaru, který je významným místem z hlediska zajímavých míst a památek. Ty však lze najít i v Primorsku.

Něco pro milovníky historie a památek

Samotné Primorsko je sice vyhledávané především pro své pláže a hotely, které slibují příjemnou dovolenou, ale má co nabídnout i turistům, kteří touží po poznání. To je dáno hlavně tím, že je samotné Primorsko postaveno na troskách celé řady starobylých měst, jejichž trosky samozřejmě lze najít. Těmi nejvýznamnějšími jsou rozhodně zbytky městských hradeb, které původně tvořili ochrannou zeď proti nájezdům cizích vojsk.

Zájezdy do lokality Primorsko za zvýhodněné ceny zde >>

Zajímavým místem je však i mys s názvem Marlen nos, kde se nachází významná svatyně s názvem Beglik Taš. Její zajímavostí je především nepravidelný kruhový tvar. Odhaduje se, že se stavba používala od 14. století před naším letopočtem.

Mimo těchto historických míst však Primorsko nabídne také možností výletů do okolní přírody, a to nejenom pěšky, ale i na kole, nebo na koních. Stejně zajímavý však může být také výlet na jih města, kde se nachází Dyavolska řeka, a na jejím konci takzvané Dyabolo Blato – tedy Ďábelská blata.

Město se stále rozrůstá

S oblíbeností celé lokality je samozřejmě spojeno to, že rok od roku vznikají nové hotely, zvětšují se domy místních, které slouží jako penziony, nebo se mnoho ubytovacích kapacit rychle rekonstruuje. To vše, aby mohl být plně uspokojen každý požadavek toho, kdo Primorsko navštíví. Mezi ty nejlepší tipy, kde budete určitě spokojeni, patří Hotel Belitza, luxusní Grand Hotel Primorsko, nebo Penzion U Nadi, kde se rozhodně setkáte se zmíněnou češtinou. Mezi další hotely jistě patří Perla Beach Primorsko, hotel Tropicana, Mirage, Ancora Beach, Jeravi, Nadja, Belica nebo Penelope. Většinu hotelů naleznete na mapě – mapa Primorska je po pravé straně.

Jistě je pro děti i dospělé největší atrakcí místní aquapark, který nabízí bezpočet skluzavek a tobogánů.

Nejlevnější All inslucive zájezdy do Primorska v akci >>

Nejvíce každého turistu samozřejmě zajímá nejenom kvalita ubytování, ale i kvalita moře a místních pláží.

Dva hlavní pláže, a to včetně vyhledávaných vln

Primorsko se může pyšnit dvěma hlavními plážemi, které se nacházejí na různých místech oblasti. Nazývají se podle své polohy, a to jako pláž jižní a pláž severní. Ačkoliv na obou najdeme příjemný a jemný písek, každá je určena pro jinou klientelu – tedy s ohledem na požadavky. Zatímco jižní pláž vyhledávají hlavně rodiny s dětmi, a to především díky velmi mírnému vstupu do vody, tu severní naopak hledají ti, kteří milují vlny. Téměř během celého odpoledne zde visí takzvaná žlutá vlajka, která symbolizuje větší vlny. Během dopoledne a noci je však samotné moře i na této pláži velmi klidné.

Příjemné procházky po místních promenádách

Není to však pouze koupání v moři, co lze v Bulharsku, tedy Primorsku dělat. Velmi oblíbené jsou také procházky po městě, nebo po rozsáhlé plážové promenádě. Ta byla v minulosti nově vybudována, a aktuálně propojuje severní a jižní pláž. Na ní se lze procházet jak během dne, tak díky osvětlení i po celou noc. Samozřejmě lze vyrazit i do malebných uliček města, kde lze zamířit do četných obchodů, na místní tržiště, nebo i do restaurací či barů. Jednou z možností je restaurace Delfin, nebo pro nenáročné hosty oblíbená restaurace „Na Růžku“.

Čeština na každém kroku

S tím, jak je Primorsko oblíbené u českých turistů, souvisí také to, že zde velmi často uslyšíme náš rodný jazyk. Ten umí nejenom řada obchodníků, ale v mnoha restauracích tak lze narazit i na české jídelní lístky. Můžeme si tak bez obav objednat, a to beze strachu z toho, že bychom špatným překladem dostali na talíř něco jiného. Navíc nás poměrně překvapí i místní ceny, které jako by často byly taktéž určovány s ohledem na tuzemské turisty. Na druhou stranu je třeba říci, že rok od roku mírně stoupají.

Poslední nabídky rychle mizí – slevy do Primorska >>

Ideální možností, jak poznat tamní kuchyni je dát si něco z místních specialit. Těmi jsou rozhodně mořské ryby kombinované s typickými zeleninovými přílohami. Velmi oblíbené jsou však také různé klobásy, sýry a samozřejmě bulharské víno. Na své si však přijdou i milovníci piva, a to i českého. I to lze totiž v některých restauracích najít.

Snadná dostupnost z letiště

A pokud bychom měli zmínit poslední klady této lokality, tak je to poměrně příjemná cesta. Do letiště ve městě Burgas doletíte z Čech za zhruba 2 hodiny, a dále vás čeká pouze transfer, kdy zvládnete cca. 55 kilometrů dlouhou cestu za zhruba 1 hodiny. A rázem jste na místě, které vám možná bude chvílemi připadat, že jste stále v Čechách.

Primorsko – nejžádanější destinace českých turistů
3.3, hlasů: 7
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *