Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Elenite Bulharsko – dovolená, sport a moře

Jedním z letovisek, které leží téměř nejjižněji z celé oblasti takzvaného balkánského prstence, je zcela určitě středisko s názvem Elenite. To rozhodně není nijak výrazně vzdáleno od řady ostatních, a tak se z něho lze vydat jak do lokality Nesebar, která je vzdálena okolo 27 kilometrů, tak i do města Burgas, které leží zhruba 50 kilometrů daleko. A stejně jako řada menších městeček v Bulharsku, i Elenite rozhodně nadchne svou poklidnější, ale velmi typickou atmosférou.

Město má co nabídnout i z hlediska památek

A ačkoliv tím hlavním, co turisty na Elenite nejvíce zajímá, jsou hotely a pláže, rozhodně nezklame ani milovníky historie, architektury nebo přírody. Zajímavým místem je výběžek s názvem Emine, který leží severně od tohoto města. Rozhodně nadchnou ale také takzvané „finské domy“, které mají typickou bílou barvu s červenou střechou. Podobných staveb je ve městečku na 220, a v některých z nich je možné se také ubytovat. Za poznáním však lze vyrazit i do pohoří s názvem Stará planina, které se nachází nedaleko a dalo by se říci, že Elenite leží na jeho úpatí.

Za návštěvu však stojí i zmíněné nedaleké lokality, a to jak historicky zajímavý Nessebar, tak i turisticky vyhledávané Slunečné pobřeží, které je vzdáleno pouze 10 kilometrů.

Dovolená plná sportu

Pokud však dáváte přednost sportovně – relaxačním aktivitám, tak ani v tomto ohledu tato destinace nezklame. Jsou zde k dispozici jak tenisové kurty, tak i možnosti vodních sportů, půjčovny sportovního náčiní, či několik hřišť na fotbal,volejbal či dokonce golf.. Vše je samozřejmě za mírný poplatek k dispozici také turistům. Vše také v daných sportovních areálech doplňují i sauny či relaxační centra. A milovníci zábavy a vodních radovánek mohou nově využívat i nový aquapark, který byl v nedávné době postaven.

Bohatý noční život v Elenite

A ačkoliv se může zdát, že oproti celé řadě jiných lokalit je Elenite velmi klidným městečkem, noční život dokáže přesvědčit o opaku. V lokalitě je k dispozici několik diskoték, ale samozřejmě také barů nebo restaurací. V nich určitě doporučujeme ochutnat typická bulharská jídla, a to ideálně v podobě ryb a zeleniny. Stejně tak oblíbené jsou však i sýry a uzeniny. Řada restaurací pořádá i tradiční folklorní večery, kdy lze nejenom ochutnat řadu místních pokrmů, ale seznámit se s místními zvyky, a samozřejmě také s místními obyvateli. Jedním z takových podniků je třeba vyhledávaný Paco’s Bar.

Hotelové komplexy, ale i rodinné penziony a bungalovy

V případě ubytování máte na výběr jak z velkých hotelových komplexů, tak i z menších rodinných penzionů, nebo již zmíněných „finských domů“. A mezi nejvyhledávanější ubytovací kapacity rozhodně patří třeba Hotel Andalussia, nebo pětihvězdičkový Zornitza Sands. Celkově je na celé lokalitě příjemné i prostředí, kdy lze najít pláže, které nabízejí velmi jemný písek, příjemný klid a pozvolný vstup do vody, což je ideální možností, pokud cestujete s menšími dětmi. V letovisku je však také jedna hlavní pláž, která měří 800 metrů.

Výhodou lokality je i poměrně krátký transfer, který trvá z letiště v Burgasu do 60 minut. Samotná délka letu poté trvá pod 2 hodiny. Nadchne však i počasí v Elenite, které v létě přesahuje 30 stupňů, a teplota moře šplhá nad 25 stupňů Celsia.

Elenite Bulharsko – dovolená, sport a moře
3.8, hlasů: 11
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *