Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Balčik, Bulharsko – město s bělavou září i tradicí

Lokalita zvaná Balčik je též nazývána jako Bílé město. To vše z jednoho prostého důvodu, a to díky četným vápencovým skalám, které lze najít nejenom v nejbližším okolí, ale i uvnitř samotného města. Navíc se jedná o lokalitu, která je považována za jednu z klidných, ale zároveň velmi zajímavých, a to hlavně z pohledu samotného rázu města a řady tradic. Balčik se nachází poměrně blízko letiště Varna, a to necelých 50 kilometrů. Nejbližším městem, které je taktéž významnou turistickou destinací, je Albena, známá všemi milovníky luxusu, která je vzdálena 7 kilometrů.

Velmi bohatá historie a zajímavé domy

Pokud se budete procházet po celém městě, a to především v jeho nejstarší části, jistě narazíte na řadu domů, k jejichž stavbě byl použitý právě bílý pískovec. Ty tak činí základ města, a rozhodně je najdete snad na každé pohlednici, kterou si v Balčiku koupíte. Rozhodně nadchnou také původní úzké a velmi klikaté uličky, ze kterých doslova dýchají minulé časy, a ve kterých se doslova zastavil čas. Dokonalé místo nejenom pro milovníky romantiky.

Mimo historického centra lze navštívit také významný Palác královny Marie. Ten potěší nejenom milovníky zajímavé architektury, ale i milovníky přírody, kteří mohou obdivovat přilehlý park, ve kterém je zřízena i botanická zahrada. Přírodu v podobě různých relaxačních zón však najdeme i v dalších místech města, popřípadě v jeho okolí, kam se lze vydat třeba na příjemnou procházku..

Zájezdy do letoviska Balčik (all-inclusive, snídaně ..) >>

Vydejte se na zajímavou plavbu lodí

Město samotné, a jeho okolí však nemusíte prozkoumávat pouze po souši. Balčik má totiž poměrně významný přístav, ze kterého se každý den vydává na svou cestu nejenom mnoho nákladních a rybářských, ale hlavně výletních lodí. Ty tak umožní poznat celou oblast i z hladiny moře. Velmi oblíbeným výletem je určitě cesta k mysu Kaliakra.

Místní lázně prospějí i k vašemu zdraví

Než však zmíníme to nejdůležitější, a to vyhledávané pláže, je třeba zmínit i to, že letovisko Balčik má také jedny z významných bulharských lázní. Ty nesou název Tuzlata a jsou určené všem, kteří mají především různé kožní problémy, které pomohou odstranit léčivé bahenní zábaly, nebo koupele.

Několik nádherných pláží

A pokud máte místo bláta raději nádherný jemný písek, je ideální vyrazit na místní pláž. Ačkoliv je Balčik poměrně malým letoviskem, pláž se může rozhodně řadit k těm větším. A to jak na svou délku, tak samozřejmě šířku. Potěší i rodiny s dětmi, a to svým pozvolným přístupem do vody.

Kromě této hlavní jsou k dispozici i menší, podél kterých se táhnou příjemné promenády. Na nich najdete nejenom různé obchody, či pouliční obchodníky, ale i příjemné restaurace. A jelikož je tato destinace významným přístavem, můžete si pochutnat na vynikajících a samozřejmě čerstvých rybách. Mimo to samozřejmě lze ochutnat i skvělé místní speciality. Jedna z restaurací nese název Stará loďka, a její specialitou je dokonalá rybí polévka.

Balčik, Bulharsko – město s bělavou září i tradicí
Ohodnoťte
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *