Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Kiten, Bulharsko – moderní letovisko

Řada bulharských turistických letovisek má ty výhody, že leží poměrně blízko sebe. Jinak tomu není ani v případě lokality nazývané jako Kiten, která leží pouze 5 kilometrů od Primorska a zhruba 55 kilometrů od města Burgas. Zde se nachází také mezinárodní letiště, kam míří většina příletů. Samotná doba letu trvá necelé 2 hodiny, a transfer se dá bez problémů stihnout do 1 hodiny. A následně jste v lokalitě Kiten, která určitě má co nabídnout.

Nádherné prostředí kombinující moře a přírodu

Pokud jste skuteční milovníci přírody, tak ve městečku Kitten si rozhodně přijdete na své. Čeká vás nejenom nádherně čisté moře, ale také nádherné okolní lesy nebo louky, kam se lze vydat na příjemnou procházku, Vše lze završit také návštěvou zajímavé přírodní rezervace, která nese název Repotamo, a ačkoliv neleží přímo v těsné blízkosti městečka, lze se do ní místní dopravou velmi snadno a pohodlně dopravit.

Zájezdy do hotelu Kamenec za zvýhodněné ceny zde >>

Na své si přijdou i milovníci historie

Kdo však místo přírodě dává přednost historii, rozhodně také nebude zklamán. Už jenom historie města dává jasně najevo, že je o co stát. Na samotném konci poloostrova jsou totiž k vidění zbytky pevnosti Urdoviza, na které bylo samotné město později postaveno. Během turecké okupace však byla tato lokalita neosídlena, a obyvatelé se sem vrátili až v třicátých letech minulého století. A o 40 let později se zde začal formovat i první turistický ruch.

Kvalitní hotely i pláže – hotel Kamenec

A ačkoliv se zde turistický ruch začal formovat poměrně pozdě, rozhodně lze Kiten považovat za moderní letovisko, které má z hlediska nabídky hotelů a služeb co nabídnout. Těmi nejoblíbenějšími hotely jsou třeba Belitsa, Kamenec, nebo i penzion Gergana. A především díky tomu, že Kiten ještě není tak masově oblíbenou lokalitou, je vyhledáván hlavně rodinami s dětmi. Ti samozřejmě mohou využívat nejenom komfort místních hotelů, ale také místního folkloru, a to v podobě restaurací, kaváren, nebo i tradičních trhů či drobných obchůdků se suvenýry. Z hlediska nejzajímavější restaurace je vhodné navštívit tu na okraji jižní pláže, kdy její stoly sahají téměř až k vodní hladině.

Kiten dovolená: last-minute nabídky s akční slevou

Oblíbené jsou však i možnosti sportovních aktivit, a to nejenom těch vodních – do kterých spadá i potápění, ale lze si zahrát například i tenis. Stejně tak nebudou zklamáni ani milovníci mořské vodní hladiny, kdy se po ní mohou projíždět jachtou, kterou si lze v lokalitě také vypůjčit. Noční život potom charakterizují typické diskotéky a bary.

Několik zátok na pobřeží

Díky své poloze oplývá Kiten hned několika zátokami. Mezi tu nejkrásnější rozhodně patří ta s názvem Atliman. Zde je samozřejmě jedna z největších a nejznámějších pláží. Lze však nalézt i řadu dalších, a to menších, které poskytují stejně jemný a příjemný písek, a větší míru soukromí. Samozřejmostí je však i plážový servis v době sprch či slunečníků, nebo stánků s občerstvením. To vše je vzhledem k horkému počasí ve vrcholu sezony určitě třeba. Není však problém Kiten navštívit ani v červnu či září, kdy je samotné moře ještě poměrně příjemně teplé.

Počasí v Kitenu aktuálně

Pokud se chcete dozvědět něco o dlouhodobé předpovědi počasí v Bulharsku, konkrétně Kitenu, zavítejte na stránku počasí Kiten Bulharsko. Předpověď na 7 dní najdete zde:

The location could not be found.
Kiten, Bulharsko – moderní letovisko
5, hlasů: 2
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *