Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Bansko – lyžování v Bulharsku

Městečko Bansko, které leží v bulharském pohoří Pirin, vzniklo v době okolo 17. století. Dnes je toto město a jeho okolí považováno za jedno z nejvýznamnějších míst, a to hlavně z hlediska historických památek, které se na území tohoto města nacházejí. Především pozůstatky z historické části města patří mezi nejobdivovanější, a lze tak nalézt až 120 různých staveb, které rozhodně nadchnou každého milovníka památek a zajímavé architektury. Památky však rozhodně nejsou tím jediným, co může toto město nabídnout.

Bansko ve velké oblibě u lyžařů

Důvodem, proč se do městečka Bansko sjíždí tolik turistů je hlavně to, že v jeho těsné blízkosti můžeme najít ski areál, který tak plně uspokojí požadavky i náročnějších lyžařů. Tedy abychom byly konkrétní, v této lokalitě lze najít hned dva ski areály, a to areál Šiligarnika a také Chalin valog. Samozřejmě oproti těm rozsáhlým evropským střediskům stále ještě ztrácejí, ale i tak svými šesti sjezdovkami, které se nacházejí v nadmořské výšce od 1 100 do 2 500 kilometrů, rozhodně zaujmou. A to hlavně pro své délky, které činí od 1,2 po 2,5 kilometrů, a tak mohou nabídnout dostatečný zážitek z jízdy.

Lyžařské zájezdy do Banska za výhodné ceny

Dostatek sněhové pokrývky téměř po celý rok

Výhodou této lokality, tedy její polohy je jistě počasí, které tak díky chladnějším teplotám nabídne poměrně dostatečnou sněhovou pokrývku. Začátkem roku, a to v období od ledna až do dubna zde není výjimkou ani třímetrová vrstva sněhu, kterou jsou pokryté sjezdovky. Samozřejmě se jedná o přírodní sníh. Tomu napomáhají teploty, které v zimním období klesají až pod 10 stupňů Celsia. Okolo nuly se však drží ještě v květnu, a po letním období začínají mrazy již koncem října. Pokud navštívíáte areál v létě, samozřejmě sníh nečekejte, ale teploty okolo 10 stupňů mohou být ideální pro příjemnou procházku.

Třetí areál se dočkal rozsáhlé rekonstrukce

Zmíněné areály však nejsou to jediné, co lokalita městečka Bansko v Bulharsku může nabídnout. V roce 2003 se zde dočkal rekonstrukce třetí, a to nejrozsáhlejší z areálů, který již může konkurovat některým střediskům, které lyžaři znají třeba z italských nebo rakouských Alp. Celkem tak mají milovníci lyžování k dispozici celkem 65 kilometrů sjezdovek, a samozřejmě také 22 kilometrů lyžařských vleků a lanovek, které obsluhují všechny z nich. Pravidelné úprava samotných sjezdovek je samozřejmostí.

Lyžování Bansko se slevou a skipasem zdarma

Řada doplňkových aktivit

Lyžování však není to jediné, co lze v lokalitě Bansko využít. K dispozici jsou jak další sporty spojené s lyžováním, jako třeba skialpinismus nebo běh na lyžích, tak lze využít i adrenalinové aktivity, jako jízdu na sněžném skútru, lyžování v extrémním terénu, nebo třeba paragliding. Stejně zajímavá je však i nabídka noční zábavy, kterou obstarávají nejenom místní diskotéky, ale i vinárny, nebo samozřejmě další bary. Mezi ty nejoblíbenější podniky jistě patří oblíbený Le Retro, nebo The Irish Harp, stylizovaný do podoby irského pubu, či The London Pub.

Jak je to s cenami?

Samozřejmě před návštěvou dané lokality a místních skiareálů je také dobré vědět, jak se pohybují cenové relace, například za denní skipas. Ten lze většinou pořídit za cenu okolo 750 Kč pro dospělou osobu. Samozřejmě v případě vícedenní permanentky lze ušetřit. Například šestidenní permanentka vyjde v přepočtu na 4 200 Kč, oproti 4 500 při standardní denní sazbě.

Kvalitních hotelů je v Bansku dostatek

Pokud se tedy do lokality Bansko vydáte, rozhodně se nemusíte obávat žádných nepříjemností, jelikož jak služby, tak samozřejmě i ubytování je velmi kvalitní. Pro příklad můžeme zmínit například hotely, se kterými rozhodně chybu neuděláte. Ty, které budou vyhovovat i náročnějším turistům, jsou zcela jistě Pirin River Ski & Spa s vlastním wellnesscentrem, Hotel Avalon, nebo také rozsáhlý komplex s názvem Kempinski Hotel Grand Arena, který se pyšní pětihvězdičkovým označením.

Bansko – lyžování v Bulharsku
1, hlasů: 1
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *