Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Kranevo – malé příjemné letovisko na severu Bulharska

Letovisko Kranevo bychom našli v lokalitě zhruba 2 kilometry od střediska Albena, a nedaleko oblíbených Zlatých písků. Je ideální alternativou pro všechny, kteří nehledají tak velký luxus jako v Albeně, a ani natolik přecpané pláže a ulice, jako mají právě Zlaté písky. Vzhledem k tomu si tak tato vesnička žije svým poklidným životem, a turistům nabízí k ubytování především menší hotely, popřípadě rodinné penziony, či je zde možnost ubytování v soukromí, kde se dá nejlépe poznat celková místní atmosféra. K těm poměrně žádaným ubytovacím kapacitám patří drobné hotýlky jako Veronika, Palace, nebo Margarita.

Zajímavé památky z období starověkého Říma

Samotné městečko má jistě velmi bohatou historii, jelikož ta sahá až do období starověkého Říma. Lze zde tak nalézt především zbytky opevnění, které sloužilo jako obrana před nájezdy cizích vojsk. Na své si rozhodně přijdou také milovníci přírody, kterým určitě učaruje i nedaleká rezervace, která nese název Batova. Kdo však vyrazí ještě dále, může narazit například na skalní klášter Aladža.

Zájezdy do letoviska Kranevo za zvýhodněné ceny zde >>

Malé pláže, vhodné pro rodiny s dětmi

Od střediska rozhodně nečekejme žádné rozsáhlé pláže. Najdeme zde především menší, ale zato perfektně uklizené, s příjemným pískem, a s pozvolným vstupem do vody. To si pochvalují především rodiny, které nadchne i poklidný ráz města, které tak umožní třeba i příjemné procházky. A to nejenom během dne, ale i pozdě večer. Teploty totiž v hlavní sezoně dosahují i v noci příjemných hodnot, a tak jsou pro tuto aktivitu ideální. Pokud si potrpíte i na delší výlety, lze po samotných plážích dojít až do Albeny, nebo do Zlatých písků, kde lze zažít tu pravou atmosféru velmi rušného střediska.

Celý klidný ráz dokresluje pouze několik menších obchůdků, ale také příjemných restaurací. Zde se nabízejí jak čerstvé mořské ryby, tak hlavně speciality založené na chuti typické bulharské kuchyně. To, že je středisko vhodné i pro děti potvrzuje třeba i nové hřiště, které je určené nejenom pro ty nejmenší. Rodiče si naopak mohou odpočinout v příjemné relaxační zóně pod stromy, které najdeme v celém letovisku.

Kranevo – malé příjemné letovisko na severu Bulharska
5, hlasů: 2
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *