Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Černomorec – dovolená na kraji Bulharska

Velmi úchvatným místem, a to především díky mohutným skalním masivům, které nabízí pohoří Strandžá, je středisko Černomorec. To patří mezi jedno z menších bulharských městeček, které se postupně z rybářské osady transformovalo na místo s poměrně kvalitními službami a hotely, které jsou k dispozici turistům, kteří do oblasti přijedou. Ti zde mohou najít především odpočinek, jelikož tato lokalita je považována za jednu z nejklidnějších. A pokud i vy hledáte dokonalou dovolenou v této oblasti Bulharska, určitě nic nezkazíte, pokud zvolíte hotely jako Adena, Sveti Toma, Hotel Kosko nebo Royal Beach.

Nádherný mys na jižní části

Pokud budete bloumat tímto městečkem, rozhodně se nezapomeňte vydat na jih, k místní Burganské zátoce. Ta svým tvarem dokonale odřízla podstatnou část krajiny, a na samotném jejím konci se nachází nádherné skalní útvary, které by si rozhodně neměl nechat ujít žádný turista. Stejně tak je vhodné zajít i do historické části města, kde vám přijde, jako by se doslova zastavil čas. Bohužel nic význačného z hlediska historických památek město nenabízí, ale díky své poloze není problém navštívit již mnohem zajímavější Sozopol, kde nás historická architektura rozhodně nadchne.

Levné zájezdy do letoviska Černomorec v Bulharsku zde

Černomorec nabídne i řadu míst pro trávení volného času

Rozhodně se není nutné obávat, že byste v této oblasti, tedy v tomto městečku, neměli co dělat. Nemusíte nutně střídat pouze trasu z hotelu na pláž, ale lze vyrazit i blíže centru, kde na vás čekají typické místní trhy. Zde můžete nasát skutečnou atmosféru malých bulharských měst, a to včetně přátelských a pohostinných místních obyvatel, kteří zde nabízejí jak zeleninu, tak i různé druhy občerstvení, především v podobě místních specialit. Na ty samozřejmě můžete vyrazit i do několika místních restaurací, kde nasajete typickou atmosféru, a také si pochutnáte na bulharských specialitách.

Lokalita nabídne celkem 4 pláže

A ačkoliv se Černomorec může jevit jako menší středisko, nabídne i řadu relaxačních zón a parků, nebo také hospůdek, které svádí k ochutnávce místního lahodného vína. Den však můžete trávit i na jedné z místních 4 pláží, které jsou podél lokality rovnoměrně rozesety, a tak se nemusíte obávat ani větších vzdáleností z hotelů. Tou nejvyhledávanější pláží je určitě ta, která nese název Zlatá rybka, a táhne se téměř až k samotnému Sozopolu. A pokud by vás pobyt na pláži omrzel, lze nse ze zdejšího přístavu vydat na zajímavou projížďku lodí, nazývanou jako Sea Taxi.

Zájezdy: hotely Adena a Royal Beach s last-minute slevou

Samozřejmě ideálním termínem, kdy do Černomorce vyrazit, jsou letní měsíce, a to červenec a srpen, kdy se teploty drží nad 30 stupni Celsia. V tyto termíny dosahuje i teplota moře příjemných teplot, a to okolo 26 stupňů. Rozhodně ale nijak neurazí teploty na konci jara, či na začátku září, jelikož i ty se k těm letním pomalu ale jistě blíží.

Černomorec – dovolená na kraji Bulharska
Ohodnoťte
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *