Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Achtopol – od rybolovu po klidnou dovolenou

Pokud patříte mezi turisty, kteří nevyhledávají obrovská turistická střediska plná neustálého ruchu, nemusíte mít obavy, jelikož existují i klidnější lokality, jako je například Achtopol. Jedná se o menší městečko, které je známé hlavně svým rybolovem, který je pro mnoho místních také hlavním zdrojem obživy.

Achtopol se nachází na jihu Bulharska, těsně u hranic s Tureckem. Nejbližším větším bulharským letoviskem je Primorsko či Kiten.

Natrefíte zde na několik kvalitních hotelů, ale jinak na vás městečko bude dýchat velmi poklidnou atmosférou, jako by se v něm zastavil čas. A to je pro klidnou dovolenou v Bulharsku to pravé. Navíc vzdálenost z naší země není nijak výrazná, a to zhruba 1 800 kilometrů, což se dá pohodlně zvládnout za necelé 2 hodiny leteckou dopravou. A pokud hledáte ten správný hotel, mezi nejoblíbenější rozhodně patří Hotel Maritime, nebo také velmi dobře hodnocený Hotel Eskada Beach.

Vynikající restaurace

A právě s rybolovem rozhodně souvisí to, že v Achtopolu si přijdou na své milovníci dobrého jídla, především mořských ryb. V místních restauracích vám tak může na talíři přistát ryba, která byla ještě před pár hodinami v moři. Tím nejživějším místem v tomto městečku je určitě bistro Mořský dar, které je pro své rybí speciality oblíbené jak místními, tak i turisty. Navíc vám umožní nasát neopakovatelnou atmosféru. Do této lokality však přišly i jiné kuchyně, a tak není problém najíst se třeba v čínském bistru, které známe i z naší země.

Vyhledejte nejlevnější zájezdy do Achtopolu – začínáme od 5.000 Kč

Nádherné pláže v několika lokalitách

A ačkoliv se jedná o poměrně menší městečko, nabídne turistům několik pláží. Tou hlavní a pravděpodobně největší je pláž severní, kde lze velmi často najít velké vlny, které doslova svádějí k vodním radovánkám. Rozhodně se nejedná o jedinou pláž, jelikož další je v místním zálivu, vedle kterého se nachází také jachtový přístav. Mimo to lze nalézt také řadu menších míst, které rozhodně nadchnou každého milovníka soukromí.

Téměř nedotčená příroda

Doménou této oblasti je však také příroda, která je díky minimálnímu turistickému ruchu stále ve stavu, kdy ji lze obdivovat. Nejsou to však pouze četné lesy, ale v okolí najdeme i řadu pastvin s pasoucími-se domácími zvířaty, nebo okouzlí také četné útesy, které jsou rozesety podél celého pobřeží, a to až do výšky několika desítek metrů. Za doprovodu slunečného počasí tvoří Achtopol idylické letovisko pro klidné povahy. A komu by tato příroda nestačila, poměrně blízko se nachází národní park Strandža.

Achtopol je tou pravou volbou pro ty, kteří hledají dovolenou v Bulharsku s klidnou atmosférou.

Achtopol – od rybolovu po klidnou dovolenou
5, hlasů: 2
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *