Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Sinemorec, Bulharsko – křišťálové moře, které uchvátí

Město, tedy turistická lokalita Sinemorec znamená v překladu „modré moře“. A při prvním kontaktu s vodní hladinou dáte tomuto názvu za pravdu. Moře je zde totiž nádherně čisté a průzračné, a tak je tato lokalita velmi oblíbeným místem pro dovolenou. Navíc, a to díky slunečným dnům si během července a srpna lze užívat nejenom příjemně vysokých teplot vzduchu, ale i právě zmíněného průzračného moře. Konkrétně se lokalita nachází zhruba 90 kilometrů od letiště v Burgasu, a tak drobnou nevýhodou může být delší transfer. Z hlediska polohy je však zajímavé i to, že je Sinemorec již poměrně blízko tureckých hranic.

Velmi bohatá historie

Podle dochovaných nálezů v podobě různých kousků keramiky bylo zjištěno, že mestro pochází již z období pátého až čtvrtého století před naším letopočtem. Přesto zde však najdeme pouze minimum památek. Na především staré domy či kostel můžeme narazit v samotném centru. Dále však lze navštívit třeba přírodní rezervaci, které leží v pohoří Strandžha, které leží poblíž této lokality. je tak ideální i pro případný výlet, a to nejenom pěšky, ale také na kole – pokud využijete místní půjčovnu.

Levná dovolená v oblasti Sinemorec zde >>

Díky blízkému sousedovi Turecka můžeme zaznamenat i menší vliv této země z dob minulých.

V lokalitě najdeme celkem 4 pláže

To nejzajímavější, a to již zmíněné krystalicky čisté moře, můžeme obdivovat na jedné ze 4 pláží, které středisko nabízí. Všechny jsou vzájemně propojeny, a zahrnují jak pláž Veleka, která je považována za hlavní městkou pláž, tak i pláž Butamiata. Na obou dvou je poskytován kompletní plážový servis. Poměrně odlehlejší pláží je však Listi, která je ideální pro všechny milovníky soukromí. Velmi vstřícné je však středisko také k nudistům, kteří mají k dispozici pláž Lipite, která se nachází zhruba 500 metrů jižně od střediska.

Nečekejte ruch, ale hlavně poklidný ráz

Pokud hledáte rušné ulice a velmi bohatý noční život, rozhodně pro vás lokalita Sinemorec nebude to pravé. Naopak pokud hledáte příjemnou atmosféru, kterou dokreslují místní obchůdky, typický trh nebo několik malých restaurací a kaváren, je Sinemorec vhodné místo pro dovolenou. Postupem času se však zvyšuje zájem turistů, čemuž odpovídají i služby, a tak výjimkou už nejsou ani větší nabídky vodních sportů, půjčovny skútrů, nebo možnosti, jak si vyzkoušet potápění ve zdejším moři.

Pravděpodobně nejznámějším hotelem této oblasti je Bella Vista.

Sinemorec, Bulharsko – křišťálové moře, které uchvátí
Ohodnoťte
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *