Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Bulharsko – jižní riviéra

Poměrně příznivé ceny, velké množství zábavy, řada hotelů a také nádherné pláže, které jsou omývány průzračně čistým mořem. To vše může nabídnout turistům jižní riviéra samotného Bulharska, která je tak oblíbeným místem mnohých lidí, kteří hledají vhodné místo pro svou dovolenou. Samozřejmě to vše doplňují také zajímavé památky, kterými tato lokalita oplývá. Přečtěte si také o riviéře severní.

Několik vyhledávaných destinací

Samozřejmě bulharská jižní riviéra nabízí hned několik konkrétních destinací, které dohromady tvoří jeden oblíbený celek, kam jezdí trávit čas lidé nejenom z celé Evropy. Mezi ta hlavní střediska celé bulharské riviéry patří:

Sveti Vlas – Jedná se o poměrně malou vesničku, které najdeme pár kilometrů od známého Slunečného Pobřeží. Na rozdíl od jiných středisek zde není tolik hotelů a staveb, a tak se lze kochat i nádhernou přírodou. Zajímavostí je také kopcovitý ráz celé lokality, a tak je často nutné k jednotlivým plážím scházet, a délka se samozřejmě odvíjí od polohy hotelu, kdy není výjimkou ani kilometrová cesta.

Sozopol – Jedno z nejrušnějších středisek celé jižní riviéry. Plně splní očekávání každého, kdo hledá četné bary, restaurace, různé ochody, nebo rozsáhlé trhy. Tento život zde lze čekat nejenom během dne, ale samozřejmě i během noci. Zajímavostí této lokality jsou však i památky, především potom zajímavé dřevěné domy, pocházející z 19. Století. Ty však doplňují i romantické úzké uličky, které najdeme v těch nejstarších částech města. To vše doplňují také nádherné pláže, které na mnohých místech doplní také četné útesy.

Srovnání cen zájezdů do oblasti jižní riviéry ZDE!

Pomorie – Tato lokalita byla v minulosti známá především jako významná lázeňská oblast, ale nyní se středisko plně podvolilo žádanému turistickému ruchu. Z hlediska lázeňského může nabídnout především oblíbené bahenní zábaly a koupele, které mají velmi pozitivní vliv na celé lidské tělo. Pomáhají proti ekzémům, nebo lupénce. Milovníci památek budou jistě vyhledávat především kostel sv. Jiří, který je dominantou celého města, kde dnes žije okolo 15 000 obyvatel. Samozřejmě kromě tohoto jsou velmi žádané i rozlehlé pláže s mnoha hotely.

Zlaté písky – Snad nejznámější středisko celé této oblasti (avšak je pravdou, že toto letovisko zčásti patří také do severní riviéry). Tomu dominují rozsáhlé pláže, z nichž nejdelší dosahuje celých 4 kilometrů, a má šířku necelých 100 metrů. Na nich se nachází nádherný písek, který tak dal celé oblasti jméno. Podél hlavní pláže se nachází více než 50 hotelů, a z opačné strany středisko nádherně doplňuje příroda v podobě jehličnatého lesa. Středisko nabízí vše, a to od kvalitního odpočinku, služeb, noční zábavy či nákupních možností, po dokonalé ubytování. Tato lokalita byla známá i v dobách socialismu, kdy ji navštěvovala řada tuzemských turistů. Svou tvář však od té doby rapidně změnila.

Nesebar – Toto středisko, tedy především známý přístav s názvem Mesembria, byl v této lokalitě již 500 let před naším letopočtem. Nyní se však jedná o poměrně živé středisko s nádhernými plážemi, které je však vyhledávané také milovníky zajímavých památek. Celé historické centrum Nesebaru je totiž zapsáno na seznam Unesco, a tak lze obdivovat především řadu středověkých dřevěných kostelů.

Vychutnejte si nejlepší dovolenou v Bulharsku – sleva 35%

Vynikající bulharské víno

Čím je celá tato oblast rozhodně také vyhlášená, nejsou jenom nádherné pláže, příjemné podnebí, příroda, památky a čisté moře. Je to i tamní víno, které je rozhodně vhodné ochutnat, popřípadě přibalit i na cestu domů. To je tak lahodné především díky podnebí, které v této oblasti panuje, a které rozhodně neprospívá pouze vínu, ale určitě prospěje i všem turistům, kteří v kombinaci s kvalitním hotelem využijí dokonalé dovolené.

V období léta totiž nejsou výjimkou teploty držící se 30 stupňů Celsia. Samozřejmě teplejší dny můžeme očekávat i na konci jara, či na začátku podzimu. To vše doplňují četné sluneční dny, kterých je v některých oblastech na 300.

Bulharsko – jižní riviéra
Ohodnoťte
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *