Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Pomorie, Bulharsko – bahenní koupele a levná dovolená

Zhruba ve stejných vzdálenostech, a to od města Burgas i od města Nessebar se nachází poměrně klidné turistické letovisko, které nese název Pomorie. Samozřejmě oproti malým vesničkám není zcela klidné, ale nabízí ideální dovolenou pro ty, kdo nemají rádi přecpané ulice, ani místa bez zábavy a obchodů. Kromě turistického ruchu je Pomorie známé také pro své léčivé bahenní koupele. Ty mohou turisté samozřejmě také využít, a lázně určené právě pro léčbu různých kožních problémů se nacházejí na velmi zajímavém místě, a to na skalnatém poloostrově, který nedaleko této lokality leží.

Léčivé bahno i na jedné z pláží

Turistům, kteří však touží převážně po odpočinku, opalování a užívání si příjemného a čistého moře nabídne Pomorie hned tři hlavní pláže. Jednou z nich je však takzvaná Černá pláž, které místo typického jemného písku nabídne právě kombinaci písku a onoho zmíněného bahna. Pokud však nejste jeho vyznavači, vyrazte radši na pláž severní nebo jižní, kde vás nic neobvyklého nečeká. Naopak zde můžete využívat řady vodních sportů, půjčoven vodních skútru i šlapadel, nebo si můžete užívat velmi pozvolného vstupu do vody. To jistě ocení i rodiny s dětmi. Jakýkoliv turista ocení i příjemně teplé moře, a to nejenom v červenci a srpnu, ale také začátkem září. V tuto dobu lze očekávat i ty nejvyšší teploty, které přesahují třicítku.

Pomorie: ve znamení All Inclusive dovolené >>

Lokalita nabídne i historické a přírodní zajímavosti

Není nutné se však během dne nutně pohybovat pouze na pláži, jelikož lze vyrazit také za poznáním. Zajímavým místem je jistě klášter Svatého Jiří, které se nachází zhruba 5 kilometrů západně od Pomorie. Mimo něho je v této oblasti také mausoleum, nebo řada významných hrobek. Vše doplňuje také další klášter svatého Jiří, který stojí v centru města. Příjemný je též výlet k místnímu solnému jezeru, z něhož je ročně vyprodukováno na 30 000 tun soli. S tím souvisí i místní muzeum, které se této těžbě věnuje.

Bohaté možnosti zábavy po celý den i noc

Jako oblíbená turistická lokalita nabídne Pomorie samozřejmě vše, co turisté vyhledávají. A to jak v podobě komfortních hotelů – například tříhvězdičkový Sunny Bay, nebo pětihvězdičkový Sunset Resort či resort Festa, tak samozřejmě i v podobě různých obchůdků, ale také restaurací, které jsou vyhlášené svými místními specialitami. Jednou z vyhledávaných je určitě Restaurant Lagun.  Stejně tak příjemné může být pouhé chození po městě, a to v jeho příjemných uličkách. Milovníci nočního života si na své rozhodně přijdou v místních barech, nebo na diskotékách. Kromě toho jsou během hlavní sezóny na území města pořádány i různé kulturní akce, jako koncerty, divadelní představení, nebo různé festivaly.

Zájezdy do Pomorie za zvýhodněné ceny zde >>

Po celý rok však lze navštívit i místa, která náramně potěší hlavě děti. Mezi ta určitě patří jak místní rozsáhlý lunapark, tak třeba také cirkus. Novou energii lze poté nabrat i v nově vybudovaném přírodním parku, který je i skvělým místem, který ochrání před slunečními paprsky – a to díky vysázeným stromům a další zeleni.

Pro všechny milovníky vína

Co je na lokalitě Pomorie také zajímavé, to je určitě vyhlášené vinařství. Vinic totiž najdeme v okolí města hned několik, a pěstují se na nich odrůdy, které u nás nejsou zase tolik dostupné. Jakmile ale do některého z vinných sklepů dorazíte a ochutnáte, uvidíte, že tamnímu vínu určitě propadnete a velmi vám zachutná. To vše tedy můžete najít v lokalitě, která si postupně získává řadu spokojených turistů, kteří na ni nedají dopustit.

Pomorie, Bulharsko – bahenní koupele a levná dovolená
4, hlasů: 2
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *