Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Nesebar, Bulharsko – dovolená a zábava v jednom

Z hlediska své historie a památek je jedním z nejvýznamnějších bulharských měst určitě Nesebar. Ten však není vyhledáván výhradně milovníky poznání, ale i milovníky příjemné dovolené, jelikož i těm nabízí poměrně široké možnosti jak zábavy, tak i odpočinku. Samotné město Nessebar bychom našli na samotném okraji Slunečného pobřeží, které leží jižně od Nesebaru. Z letiště v Burgasu je poté destinace vzdálena necelých 40 kilometrů, a do hlavního města Varna je to rovných sto.

Historické centrum na seznamu UNESCO

Jak už bylo zmíněno, Nessebar je hojně vyhledávaným místem všemi milovníky památek. V roce 1956 se stal známou archeologickou rezervací, a v roce 1983 bylo jeho historické centrum dokonce zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. To vše hlavně díky velmi zajímavým stavbám, které pocházejí jak z thráckých dob, tak i z antiky. Nejvíce se jedná o celé řady kostelů.

Zájezdy do Nessebaru za zvýhodněné ceny zde >>

Z těch nejznámějších a nejnavštěvovanějších je třeba určitě zmínit kostel Sv. Jana Křtitele, který pochází z 11. století, nebo kostel Svatého Štěpána, který je ještě o jedno století starší. Co je však v celé lokalitě tím nejstarším místem, tedy stavbou, to je bazilika, která dle zjištěných záznamů byla postavena už v pátém století. Dominantou města však není pouze ona, ale také Biskupský palác, který stojí v samotném centru. Město Nesebar samozřejmě doplňují také četné hradby, které se nacházejí v oblasti přístavu. Zde je možné projít se i po původním dláždění, které taktéž z dob antiky pochází.

Dokonalá atmosféra přímořského městečka

Vzhledem k samotné historii je město velmi oblíbeným místem především pro celou řadu pouličních umělců, nebo prodejců, kteří zde mají stánky nabízející suvenýry či další výrobky, které se k Nesebaru vztahují. Totéž však nabízejí i místní obchůdky. Celkovou atmosféru dokreslují také útulné kavárny nebo restaurace, které nabídnou i báječné bulharské speciality, nebo vynikající víno. Mezi ty, kterými určitě nic nezkazíte, patří restaurace Marián, nebo Dennitza či Strýček George.

Turistické lokality „na předměstí“

Zajímavé na celé poloze města Nessebar je rozhodně to, že samotné historické centrum se nachází na poloostrově. Okolo něho jsou tedy pouze předměstí. Typickým znakem toho, že vcházíte do centra, je dominantní dřevěný mlýn. Na samotných předměstích se poté cílí hlavně na turisty, jelikož zde jsou k dispozici jak penziony, tak i celá řada větších či menších hotelů. Často se tyto oblasti nazývají jako Nový Nessebar. A pokud se budete chtít ubytovat opravdu komfortně, je dobrou volbou hotel Bilyana Beach, Festa Panorama nebo Sol Nessebar Palace či Nessebar Beach Palace.

Zaručeně nejlevnější dovolená v Nesebaru zde >>

Několik pláží po celé délce pobřeží

Součástí lokality je samozřejmě i několik zajímavých pláží, které se táhnou po celé délce pobřeží. Jedna z nejzajímavějších se určitě nachází na jižní části Nového Nessebaru, a její zajímavostí je, že se táhne až k další malé vesničce, a to Ravda, která je taktéž jedním bulharským letoviskem. Pokud však budete pokračovat dále, dojdete až na pláže Slunečného pobřeží.

Noční život i zábava

Vzhledem k velikosti a oblíbenosti dané lokality, tak není nouze o řadu zajímavých míst, kde to žije nejenom přes den, ale samozřejmě i v noci. Mimo procházek po rušných čtvrtích tak lze zabrousit třeba do některého z místních barů, nebo si užít zábavu na tamních diskotékách. Stejně tak můžete brouzdat po zajímavých uličkách celého města, a to i během noci, jelikož nejenom denní teploty jsou příjemné. V této lokalitě vás čekají i příjemně teplé noci.

Největším lákadlem je jistě místní vodní park – Aquapark Nesebar.

Nesebar, Bulharsko – dovolená a zábava v jednom
5, hlasů: 1
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *