Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Počasí Bansko – teplota vzduchu, sníh

Jelikož je Bansko horskou lokalitou, je samozřejmě nutné počítat s tím, že místní teploty rozhodně jsou pod průměrem celého Bulharska. Naopak studené měsíce jsou díky množství sněhu mnohem žádanější. Přesto se však průměrné teploty pohybují okolo nuly, a to v nejchladnějším lednu i prosinci. Naopak v nejteplejších měsících se pomalu tlačí nahoru, a to až na průměrnou teplotu 22 °C v červenci, a 21 °C v srpnu.

Průměrné teploty Bansko

Z hlediska lyžování je nejlepší vyrazit do Banska od konce listopadu do konce února. Leden a prosinec vévodí s ideálními podmínkami pro lyžování v Bansku.

Měsíc Průměrné teploty Maximální teploty Minimální teploty Teplota vody Sluneční svit Počet deštivých dnů
leden -3 2 -5 2h 7d
únor 4 5 -3 3h 6d
březen 5 10 0 4h 6d
duben 6 16 5 6h 9d
květen 15 21 10 7h 11d
červen 19 24 14 8h 10d
červenec 23 27 16 9h 8d
srpen 23 27 15 8h 5d
září 17 23 11 7h 5d
říjen 12 16 7 5h 6d
listopad 6 9 3 3h 7d
prosinec 1 4 -2 2h 7d
Doporučujeme:

Cenový HIT! Lyžařské zájezdy Bansko za super cenu >>

Množství srážek a deštivých dnů

S ročním obdobím v Bansku samozřejmě souvisí také množství srážek a také dní, jak dlouho zde proprší, popřípadě jsou srážky sněhové. Těmi měsíci, kdy je počet srážek největší, je trojice listopadprosinec a leden. V těchto dnech je nutné počítat i s 34 – 42 milimetry srážek, které spadnou během celého měsíce. Tomu odpovídá i počet dní, po které lze srážky očekávat. Těch je shodně celých 7 v celém měsíci. Nejlepším měsícem z hlediska srážek je samozřejmě srpen, kdy je pouze 5 deštivých dnů. Hned za ním je se stejným počtem měsíc září. V průměru měsíčně naprší asi 20 – 25 milimetrů srážek, přičemž tím nejméně srážkový měsícem je srpen, kdy na zem spadne pouze 19 mm vody.

Množství slunečního svitu

Stejně jako v jiných lokalitách, i v Bansku svítí slunce nejvíce v období léta, a to v měsících červenec a srpen. Oproti přímořským letoviskům je to však stále poměrně málo, jelikož je to pouze 8 až 9 hodin slunečního svitu měsíčně. Nejméně nás potom čeká v prosinci a lednu, kdy lze spatřit přímé sluneční paprsky pouze 2 hodiny denně. Ostatní měsíce jsou zhruba na stejných hodnotách, a tak se v na jaře nebo na podzim můžeme dočkat 4 – 6 slunečních hodin denně. To je ideální například při jednom z posledních lyžařských dní. Lyžování v Bansku patří k nejlepším z celého Bulharska.

Kam dál? Přečíst si můžete obecně o počasí v Bulharsku nebo pokračovat na počasí Carevo, případně se vrátit zpět na počasí Balčik.

Aktuální počasí Bansko

Aktuální předpověď počasí v následujícím týdnu.

The location could not be found.
Počasí Bansko – teplota vzduchu, sníh
4, hlasů: 1
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *