Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Krajmorie – tichá dovolená nedaleko Burgasu

Bulharsko je typické nejenom svými rozsáhlými turistickými destinacemi, ale i poklidnými a menšími vesničkami, které jsou taktéž vhodné pro příjemnou dovolenou. Jednou z nich je i lokalita Kajmorie, která je ideální možností pro ty, kteří nechtějí ztrácet čas v transferech z letiště. Leží totiž pouze 10 kilometrů od Burgasu, kde je mezinárodní letiště. Samotná doba letu poté trvá necelé 2 hodiny. Lokalita je tak ideální pro všechny, kteří chtějí navštívit tuto oblast, ale nechtějí volit velmi rušný Sozopol, který je vzdálen 20 kilometrů.

Slabší turistický ruch

Samozřejmě s tím vším souvisí také nabídka ubytování. V lokalitě Kraimorie sice lze narazit na několik hotelů, ale převládají hlavně penziony místních obyvatel. Jedním z nich je třeba hotýlek Laguna, nebo Pension Bravo. Ty jsou však skvělou možností, jak poznat i místní zvyky nebo kuchyni, jelikož tamní obyvatelé jsou velmi pohostinní. Pochoutky bulharské kuchyně však lze ochutnat i v několika menších restauracích.

Dovolená v lokalitě Krajmorie za nízké ceny zde >>

A ačkoliv se skutečně jedná o menší lokalitu, rozhodně neurazí ani několik místních obchodů se suvenýry, diskotéka nebo bary, které si mohou užít i vyznavači nočního života. A pokud přece jenom hledáte více zábavy, lze využít pravidelné autobusové linky, které vás zavezou do již zmíněného Burgasu či Sozopolu.

Nádherný záliv a nedaleký ostrov

Samozřejmě lokalita Krajmorie je vhodná hlavně pro odpočinek, a milovníci poznávací dovolené budou spíše zklamáni. Na druhou stranu je zde možnost několika výletů, a to především k Burgaskému zálivu, který je odtud příjemně vidět. Stejně zajímavý však může být také výlet lodí, a to na malý ostrov Sv. Anastasija.

S téměř nedotčenou lokalitou souvisí i samotná pláž, která je příjemně čistá, s jemným pískem a na takové malé středisko, kterým Krajmorie je, je poměrně rozsáhlá. Její velkou výhodou, kterou ocení hlavně rodiny s dětmi, je určitě pozvolný vstup do moře. Dalo by se říci, že je to právě tato pláž, která je v lokalitě nejvyhlášenějším místem. A pokud přijedete v období července a srpna, lze se koupat i ve velmi teplém moři, jehož teploty v tomto období vrcholí.

Krajmorie – tichá dovolená nedaleko Burgasu
5, hlasů: 1
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *