Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Slunečné pobřeží – nádherná pláž a spoustu zábavy

Doslova jednou z těch nejprestižnějších lokalit v celém Bulharsku je zcela určitě Slunečné pobřeží. To si získalo svůj název jak jinak, než podle velmi příjemného podnebí, které tu na hosty čeká. To znamená nejenom vysoké teploty a jasnou oblohu, ale také příjemně teplé moře, a to až s 25 stupni Celsia.

Samozřejmě to není to jediné, co si lze v této lokalitě, které je vzdálená pouze 6 kilometrů od Nessebaru a 30 kilometrů od letiště v Burgasu užít. A právě i díky této své poloze, kdy cesta letadlem + transfer trvá maximálně 3 hodiny, z toho doba letu přibližně dvě, je Slunečné pobřeží tak oblíbené i mezi místními turisty. Stále však nedosahuje takové oblíbenosti, jako třeba Primorsko.

Velký vzestup turistického ruchu

Do této oblasti jezdí turisté již několik desítek let, ale teprve v posledních letech se zde koná obrovský vzestup turistického ruchu. S tím samozřejmě souvisí jak stavby celé řady nových hotelů, tak i časté rekonstrukce nebo rozšiřování těch stávajících. Ty tak nabízejí příjemný komfort a řadu služeb – samozřejmě s ohledem na označení hotelu. Narazit můžeme jak na skromnější tříhvězdičkové, tak i prestižní pětihvězdičkové. Oblíbenými místy pro ubytování jsou třeba Hotel Amfora, Hotel Kotva, nebo Zefir Beach či Bajkal / Baikal Hotel. Dále pak hotel Orel, Trakia, Astoria, Diamond, Strandja, Smartline Meridian nebo hotel Azuro.

All Inclusive zájezdy do letoviska Slunečné pobřeží >>

Minimum památek, ale mnoho zábavy

Slunečné pobřeží bylo primárně turistickou lokalitou, a tomu také odpovídá celkový ráz. Mnoho památek zde proto nečekejte. Pokud vás však přesto bude zajímat nějaké zajímavé místo, poměrně dost kostelů, katedrálu či starý dřevěný mlýn lze nalézt v nedalekém Nessebaru. Tam se lze pohodlně dopravit buď turistickým vláčkem, který je oblíbenou atrakcí, nebo i běžnou autobusovou linkou. Ty samozřejmě míří i do dalších bulharských měst, a tak lze Slunečné pobřeží považovat v tomto ohledu i za významný dopravní uzel – tedy hlavně z hlediska turismu.

Co však čekat lze, to je zábava a řada možností, jak trávit volný čas. Nejenom přes den, ale i večer nebo v noci lze využívat plážové promenády, nebo uličky města. V nich jsou k dispozici četné obchody, hospůdky, restaurace, bary nebo diskotéky. Samozřejmostí jsou také místní trhy nebo pouliční prodejci a umělci. Během letní sezony nejsou výjimkou ani divadelní či hudební festivaly, které tak nabídnou pohled na současnou bulharskou kulturu. Za zábavou však lze vyrazit i do místního aquaparku – tedy abychom byli konkrétní, k dispozici zde jsou hned dva.

Nejlevnější dovolená v oblasti Slunečné pobřeží >>

Rozhodně ochutnejte místní kuchyni

A jelikož jsme zmínili možnosti restaurací, tak rozhodně stojí za to některé z nich navštívit. Většina z nich nenabízí pouze světovou kuchyni, ale má především četné místní speciality, které lze zapít i místním bulharským vínem, které určitě stojí za to ochutnat. Totéž lze učinit například i v různých rychlých občerstveních, které jsou taktéž na bulharské a rybí pokrmy zaměřeny. Jednou z takových míst je určitě restaurace DJanny, nebo různé stánky nacházející se na promenádě.

To hlavní – osmikilometrová pláž

A že je Slunečné pobřeží skutečně letoviskem, které má co nabídnout, potvrzuje i místní pláž. Ta je nejenom více než 150 metrů široká, ale měří celých 8 kilometrů. Na většině míst samozřejmě na turisty čeká příjemný jemný písek, perfektní čistota a průzračné moře s pozvolným vstupem do vody. To vše doplňuje četný servis, a to jak v podobě různých šlapadel a skútru, tak i sportovního vybavení. Nechybí ani plážové bary či možnost osprchování.

Pro toto všechno se místní části pláže mohou pyšnit i velmi prestižním oceněním, a to takzvanou Modrou vlajkou. Ta je totiž celosvětově uznávané označení těch nejlepších plážových lokalit na světě. A rozhodně není mnoho míst, kde by se turisté cítili tak dokonale, jako právě na Slunečném pobřeží.

Největší nabídka levných zájezdů do Bulharska >>

V celé lokalitě doslova nic nechybí

Vzhledem k rozsáhlosti celého střediska není nutné mít jakékoliv obavy, že by vám v této lokalitě cokoliv chybělo. S hlediska občanské vybavenosti je toto středisko jedno z nejdokonalejších, a to nejenom v Bulharsku, ale i v porovnání s dalšími lokalitami v jiných zemích. Samozřejmostí jsou směnárny, banky, bankomaty, sportovní areály, ale i dětská hřiště nebo i plavecký bazén. Zkrátka představte si velké město, které je zároveň turistickou lokalitou, která dokáže splnit očekávání i náročných turistů. A takové je Slunečné pobřeží.

Slunečné pobřeží – mapa

Mapa Slunečného pobřeží jen ukazuje, jak krásná lokalita tato oblast je. Na svou dovolenou v Bulharsku tak budete velmi dlouho vzpomínat, samozřejmě v dobrém. Počasí, které zde panuje je jen poslední sladkou tečkou, rozhodovat kam na dovolenou se už nemusíte.

Slunečné pobřeží – nádherná pláž a spoustu zábavy
3.7, hlasů: 7
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *