Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Červen počasí Bulharsko

Bulharsko v červnu začíná teprve vyhlížet příchod turistů těšící se na svou dovolenou u moře. Pravdou je, že některé zájezdy se vypravují již na konci května. Cestovky tak rozhodují na základě dlouhodobé předpovědi počasí vydávané zpočátku roku, kdy spouští first-minute nabídky pro Bulharsko. V červnu je již počasí naprosto uspokojující a i ke koupání. Pojďme si červnové teploty rozebrat podrobněji.

3, 2, 1 … odhal tajné nabídky do Bulharska teď >>

V červnu bývá nejlepší lokalitou oblast jižní riviéry. Z pochopitelných důvodů proto, že na jihu bývá tepleji a maximální teploty dosahují o pár desetin stupně více. Přes den se dočkáme teplot nad 25°C, v noci jsou teploty však na rolák či lehký svetr. Teplota Černého moře je místy kolem 19 – 20°C.

Zlom mezi brzkou a hlavní sezonou nastává v polovině měsíce. Tehdy se zvyšují nejen průměrné teploty vzduchu, ale také se vytrácí oblačnost a tím i pravděpodobnost deštivých dnů, které v červnu bývají mezi 6 – 10 dny. Slunce v Bulharsku během června svítí příjemně po celý den, čímž dostatečně prohřívá pevninu a připravuje Bulharsko na hlavní sezonu – tedy červenec a srpen. Slunce na obloze uvidíme přes 9 hodin denně.

Přehled teplot vzduchu a vody najdete v tabulce na základě dlouhodobých měření.

Měsíc Průměrné teploty Maximální teploty Minimální teploty Teplota vody Sluneční svit Počet deštivých dnů
červen 21 26 16 19 9h 9d

Prvních 14 dní v červnu

Jak jsem na začátku zmínil, první polovina června nebude pro Bulharsko vhodná – tedy alespoň ne pro celé Bulharsko. Doporučuji zamířit na jih, do lokalit známých letovisek Kiten, Nesebar, Pomorie a zejména Slunečné pobřeží i Sozopol. Přes den se zde totiž teploty vyšplhají k hranici 24°C. Počítejte v této polovině měsíce s vyšším výskytem oblačnosti. Takové dny věnujte prohlídce nádherných měst a památek, která Bulharsko může nabídnout.

Posledních 14 dní v měsíci červen

S přelomem měsíce značně ustupuje oblačnost a tím je Slunce na obloze vidět téměř neustále. Díky tomu se ruku v ruce ohřívá nejen země a pobřeží Bulharska, nýbrž i samotná teplota moře nabývá na hodnotách. Ke konci června již mohu doporučit návštěvu i severní oblasti. Zde najdete luxusní letovisko Albena a neméně známý Balčik, Kranevo a především Zlaté písky. Dlouhodobá předpověď počasí na 14 dní v druhé polovině června již poukazuje na teploty vzduchu okolo 27°C (maximální).

Teplota Černého moře v červnu

Červen a teplota moře? Tak to jsou dlouhodobě hodnoty mezi devatenácti až jednadvaceti stupni Celsia. Bulharsko lemují vody Černého moře, které jak je známo i z oblastí sousedícího Turecka, nabývá příjemných hodnot až v průběhu července a srpna. Jinak tomu bude v případě teplot vody v hotelových bazénech. Tam se voda snadněji prohřeje a k celodennímu koupání je s nadsázkou jako stvořená.

Aktuální počasí v Bulharsku

Aktuálně můžeme vidět jaké je počasí v Bulharsku na níže zobrazených grafikonech. Předpověď se týká příštích 7 dní.

Zobrazit počasí v červnu (Bulharsko) >>

Červen počasí Bulharsko
3.8, hlasů: 37
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →