Od dovolené u Černého moře vás dělí jen hodina letu. Vychutnejte si all–inclusive v Bulharsku →

Dovolená v Bulharsku – levně s dětmi, recenze

Bulharsko je pro mnohé turisty velmi lákavou zemí, která rozhodně má co nabídnout. A již v minulosti měla několik vyhlášených středisek, jako Zlaté písky, kam mířilo mnoho turistů i z naší tehdejší země. Dnes je však jejich zájem ještě větší, a tak místní přímořská letoviska dokonce na některé české turisty přímo cílí, a tak není problém najít češtinu i na jídelních lístcích v restauraci. Taková dovolená je poté bez starosti pro každého, kdo si není jistý cizí řečí a tím, jak by se domluvil.

Bulharsko nejsou pouze dokonalé dlouhé pláže

Bulharsku samozřejmě dominují pláže a moře, a právě kvůli nim většina turistů tuto zemi navštíví. Má však co nabídnout i z hlediska památek, a tak je dovolená v Bulharsku ideálním místem i pro ty, kteří mají rádi aktivní dovolenou spojenou s poznáním. Ideálními možnostmi je třeba Balčik a skalní klášter Aladža, významný starý Nessebar, nebo řady památek v Sozopolu. Milovníci zábavy zase jistě ocení možnosti výletů na pirátských lodích, nebo delfinárium ve městě Varna.

Sezona vrcholí v červenci a srpnu

A stejně jako v celé řadě dalších oblastí této lokality, i v Bulharsku je dovolená nejlepší, pokud je země navštívena v červenci a srpnu. Tyto měsíce jsou charakteristické vysokými teplotami, a to jak vzduchu, tak i moře. To doplňuje mnoho hodin slunečního svitu, a samozřejmě minimum srážek. Stejně kvalitní z hlediska těchto aspektů je i konec června, nebo začátek září. I tyto termíny je dovolená naprosto bez problémů. Zvláště potom v září zůstává moře stále příjemně teplé.

A jediné, co je před cestou do Bulharska nutné náležitě zvážit, je způsob cesty. Tou nejpohodlnější je samozřejmě letadlo, a to s cílem v Burgasu nebo Varně. Mnozí však volí také auto, nebo autobus. Zde je však nutné počítat s tím, že dva dny cestování nejsou žádnou výjimkou – oproti 2 hodinám v letadle jsou však náročnou možností.

Dál si přečtěte také o dovolené Turecko, teplotách moří či orientálním Maroku.

Dovolená v Bulharsku – levně s dětmi, recenze
Ohodnoťte
Naposledy aktualizoval david dne .
Bulharsko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *